Gibson Les Paul 1960 Classic Light Burst 2004

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul 1960 Classic. Tym razem egzemplarz z roku 2004 w bardzo rzadko spotykanym (a chyba najbardziej efektownym) wykończeniu Light Burst. Ponieważ ten model nawiązuje w kilku punktach swojej specyfikacji do historycznych modeli LP z pierwszych lat produkcji, na pierwszy rzut oka można pomylić to wiosło z jakimś trzy razy droższym wypiekiem z Custom Shopu. Wspaniały plainop, wąska główka, bardzo ciemna podstrunnica, klucze i gałki stylu vintage składają się na prezencję bardzo bliską temu, co spotykamy w „erkach”. Rasowej prezencji nie sposób tej gitarze odmówić, to zdecydowanie wyróżniający się pod tym względem egzemplarz.

Cechą charakterystyczną modelu 1960 Classic jest gryf 60 slim taper. To najcieńsza i najbardziej przystępna szyjką jaką spotkacie w Gibsonie LP. Jest ona dedykowana do szybkiego grania i jeśli boicie się grubych gryfów to najlepsza dostępna opcja.

Fabrycznie ten model miał zamontowane przetworniki 500T/496 w wersji bez puszek. W tym egzemplarzu zostały zmienione na znane z „erek” Burstubuckery 1 i 2. Uważam, że to dobry ruch jeszcze bardziej zbliżający tę gitarę do klasycznych wzorców.

Gitara ma 17 lat, ale tego wieku zdecydowanie po niej nie widać. Stan jest naprawdę wybitnie dobry jak na te lata i jedynym mankamentem jaki trzeba tu odnotować są pokazane na zdjęciach ślady od wieszaka. Pod względem technicznym oczywiście wszystko w najlepszym porządku. Gitara ustawiona, gotowa do gry i wolna od wszelkich wad.

W zestawie oryginalny futerał, który jest w świetnym stanie, ale ma niesprawny zamek szyfrowy.