Gibson J-165 EC Maple Antique Natural 2009

9,999 zł

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson J-165 Maple w wykończeniu Antique Natural. Gitara to pomniejszony wariant (compact jumbo) słynnego modelu J-200, a więc żelazna klasyka i górna półka jeśli chodzi o akustyki Gibsona. Specyfikacja gitary mówi sama za siebie, jest to absolutnie profesjonalny sprzęt do poważnych zastosowań i jednocześnie naprawdę przepiękna rzecz.

Jak na wysoki model Gibsona przystało, gitara naprawdę luksusowo się prezentuje. Piękne faktury drewna, bindingi i inkrustacje składają się na niezwykle efektowną całość.

Instrument wykonany w całości z litego drewna, bez użycia laminatu. Mamy tutaj świerkową płytę wierzchnią, tył i boczki z bardzo efektownego klonu płomienistego, trzyczęściowy gryf z przekładką i podstrunnicę oraz mostek z palisandru . Poza najwyższej klasy materiałami w specyfikacji znajdziemy wysokiej klasy elektronikę opartą o rozbudowany preamp Fishman Aura Pro, pozwalający przenieść walory brzmieniowe tej gitary na nagłośnienie. Gitara ma ergonomiczny gryf i dzięki swoim nieprzesadzonym wymiarom jest bardzo wygodna. Jeśli lubicie kształt jumbo, ale jedocześnie obawiacie się pudła w zbyt dużym rozmiarze ta wersja ma szansę przypaść wam do gustu.

Instrument wyprodukowany w roku 2009, zachowany w znakomitym jak na swój wiek stanie. Gitara ma drobne ślady użytkowania, ale ogólnie wygląda znakomicie w nieznacznym tylko stopniu ustępując nówkom, których i tak próżno szukać w sklepach. Pod względem technicznym wszystko jest w najlepszym porządku – działa każdy element od mechaniki gryfu, przez klucze po elektronikę. Progi są w świetnym stanie i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

W zestawie widoczny na zdjęciach futerał.