Gibson Les Paul Standard 50’s P-90 Tobacco Burst 2023

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Standard. 

Tym razem egzemplarz wykończeniu Tobacco Burst (pięknym miodowym tyłem) wyprodukowany w roku 2023. Jest to najnowsza i aktualnie oferowana w sklepach wersja modelu Standard. W tej generacji flagowiec Gibsona powrócił (po latach mariażu z innowacjami) do wielu tradycyjnych rozwiązań i w jego specyfikacji znajdziemy sporo ukłonów w kierunku klasycznych wzorców. 

Przede wszystkim warto odnotować lity korpus bez żadnej formy odciążenia i nawiązujący do tradycji osprzęt. Ponadto ten egzemplarz to wersja z przetwornikami P-90, które są esencją gibsonowskiego stylu pierwszej połowy lat 50. Te pickupy swoją niepowtarzalną charakterystykę i niezmiennie znajdują swoich miłośników na całym świecie. Les Paul w takim wydaniu jest niezwykle interesującą opcją. Warto mieć gitarę z tym typem elektroniki w swoim arsenale. 

Gitara w wersji 50’s charakteryzuje się też nawiązującym do klasyki słusznej grubości gryfem. Jest więc to generalnie bardzo esencjonalny Les Paul doskonale oddający charakter tego modelu w jego pierwotnym, najbardziej klasycznym wydaniu. 

Gitara ma zaledwie rok  i wygląda prawie jak nowa. Może ktoś wypatrzy jakieś kosmetyczne oznaki użytkowania, ale generalnie instrument jest jak ze sklepu i trudno mieć tu jakiekolwiek zastrzeżenia. Stan jest nienaganny, zużycie zerowe. Ze świecą szukać takiego stanu na rynku wtórnym. W komplecie z gitarą sprzedaję także oryginalny futerał, multitool oraz komplet papierów.