Ibanez SG 2354 Brown 1975

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Ibanez 2354. To oczywiście mocno inspirowany Gibsonem SG orzechowo-brązowy rogacz wyprodukowany w roku 1975. Model oczywiście jeszcze japoński, pochodzący z czasów kiedy Ibanez dopiero zdobywał swoją pozycję rynkową i poszukiwał własnej tożsamości. Gitara ma prawie 50 lat i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom vintage’owego sprzętu, zwłaszcza że to nie tylko staroć z klimatem, ale całkiem ładnie zachowany i w pełni grywalny instrument, który świetnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

Gitara ma sporo śladów użytkowania w postaci rysek, wgniotek, spękań (m.in. typowe w rejonie kieszeni gryfu) itp., lecz nie miała żadnych przygód jak złamania i ogólnie rzecz biorąc trzyma się świetnie. Oprócz wymienionego ramienia bigsby jest zachowana w całości w fabrycznym stanie. Pickupy i osprzęt są oryginalne, progi również (miały szlif).

Ogólnie gitara to bardzo ciekawa propozycja wśród klasycznych gitar o rockowym charakterze. Nie jest tak droga jak amerykański oryginał, ale znakomicie realizuje jego filozofię brzmieniową i wspaniale się prezentuje. Stare japońskie Ibanezy są cenionymi gitarami, warto rozważyć ten model, który wcale nie kosmicznie drogi jak na gitarę z tamtych lat, ale może przynieść wiele radości.