Gibson SG Custom 3-PU White 1974

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG Custom Custom z roku 1974. To równo pięćdziesięcioletni unikat z ery Norlina o niezwykłej prezencji i spektakularnej konfiguracji. Jeśli szukacie starego SG w możliwe najbardziej luksusowym wydaniu, ten egzemplarz ma szansę przypaść wam do gustu.

Diament na główce, trzy wartościowe pickupy Tarback z epoki, złoty osprzęt, hebanowa podstrunnica oraz kapitalny nikotynowy kolor to tylko najważniejsze z cech tego absolutnie kultowego modelu. Oprócz tego, ten wspaniale zachowany egzemplarz może pochwalić się jeszcze znakomitą wagą około 3,1 kg oraz w całości oryginalną konfiguracją. Pickupy, elektronika, osprzęt są tu fabryczne, co nie jest oczywistością w przypadku tak starych gitar. Pod względem kolekcjonerskim to naprawdę wspaniały egzemplarz, który ma szansę okazać się znakomitą inwestycją. Jest tu sporo vintage’owych smaczków jak mostek typu harmonica, czy kopytko na łączeniu główki z szyjką. Dla miłośników marki Gibson i gitarowych staroci rewelacja.

Gitara nie spędziła swojego żywota w futerale. Ma sporo śladów użytkowania (rysy, obicia, nieistotne pęknięcia lakieru w okolicy zaczepu paska i łączenie szyjki z podstrunnicą), które jednak składają się na fantastyczny, naturalny relic, z którym żadne sztuczne postarzenie równać się nie może. Gitara nie ma na koncie żadnych przygód jak złamania i klejenia, cała jest w oryginalnym lakierze. Pod względem technicznym wszystko jest najlepszym porządku. Progi (oryginalne z koronką) miały szlif, ale są w pełni grywalne i nic nie trzeba z nimi robić.

W cenie niższej niż współcześnie produkowana wersja tego modelu kupić możecie znacznie bardziej prestiżowy egzemplarz vintage. Zdecydowanie warto rozważyć.

W zestawie widoczny na zdjęciach futerał.