Gibson Les Paul Standard 2007 Vintage Sunburst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Dzisiaj przedstawiam gitarę elektryczną Gibson Les Paul Standard. Jest to egzemplarz z roku 2007, a więc bardzo ciekawy, będący niejako formą przejściową pomiędzy zachowawczymi wypustami z lat od 2001 do 2006, a obfitującymi w innowacje wersjami produkowanymi od roku 2008. Taki LP Standard dostępny był krótko i dlatego jego specyfikacja nie jest szczególnie rozpowszechniona. Stanowi jednak swego rodzaju unikat, w którym niektórzy gitarzyści odnalazł swój ideał. Być może również dla kogoś z was właśnie ta gitara okaże się doskonałym spełnieniem potrzeb. 

W największym skrócie chodzi o to, że w roku 2007 LP Standard miał już superlekki korpus typu chambered, ale jego tył zachował wciąż klasyczną cechę, tj. jednoczęściową budowę (w rocznikach późniejszych komorowane korpusy wytwarzane są zwykle z przynajmniej dwóch kawałków). Do tego ten egzemplarz posiada gryf typu 60, który jest wygodniejszy, szybszy i zapewne lżejszy niż klasyczna pięćdziesiątka. Te dwie cechy sprawiają, że gitara wyróżnia się szokująco niską wagą 3,6 kg  i fantastyczną ergonomią. Jednoznacznie zrywa więc ten egzemplarz ze stereotypem Les Paula jako gitary ciężkiej, topornej i niewygodnej. Oczywiście nieporozumieniem jest kupowanie gitar na wagę, ale w warunkach scenicznych tego typu atuty mogą być na wagę złota i zdecydowanie nie każdy LP może coś takiego zaoferować.

 

Instrument ma ponad 10 lat  w związku z czym znajdą się na nim powierzchowne ryski, wgniotki i obicia. Nie należy spodziewać się nowej gitary, ale też nic psującego ogólną prezencję w sposób szczególny się nie znajdzie. Ot normalne ślady kilkuletniego użytkowania. Gitara nie była modyfikowana, wszystkie części są oryginalne (pickupy to Burstbuckery Pro). Rzecz jasna pod względem technicznym wszystko jest. Elektronika działa jak trzeba, pod względem lutniczym również wszystko w porządku. Progi nie mają śladów użytkowania. 

 Gitara w klasycznym wykończeniu Vintage Suburst ze zdecydowanie ponadprzeciętnym topem. Do tego piękny, brązowy, transparenty tył. 

W zestawie futerał (nieoryginalny).