Ibanez Concord 698M Super Jumbo Flat-Top 1976

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Ibanez Concord 698M. Instrument wyprodukowany w roku 1976 w Japonii. Jest to jak widać akustyk silnie inspirowany królewskim pudłem Gibson J-200. Charakterystyczny gruszkowy kształt i liczne ornamenty stanowią znak rozpoznawczy tej gitary. Bardzo dobre zamienniki drogich, amerykańskich gitar rozsławiły markę Ibanez zanim zaczęła ona produkować gitary z autorskim designem. Ten egzemplarz jest kilka razy tańszy niż Gibson, ale to znakomity instrument z duszą, sprzed ery masowej produkcji. Gitara ma szansę przypaść do gustu miłośnikom unikatowych, choć wcale nie obrzydliwe drogich vintage’owych gitar.

Ta wersja ma świerkowy top oraz bardzo efektowne plecy i tył, wykonane z klonu. Gryf również jest klonowy, podstrunnica i mostek natomiast zrobione zostały z palisandru. Gitara ma liczne zdobienia i ogólnie rzecz biorąc prezentuje się bardzo dostojnie. Mostek w kształcie wąsów, kwiecisty pickguard, perłowe inkrustacje o nieoczywistym kształcie to tylko niektóre z wizualnych smaczków.

Gitara ma ponad 40 lat, ale zachowana jest w bardzo dobrym stanie. Znajdą się oczywiście ryski, wgniotki i inne nieistotne ślady upływu czasu, ale ogólnie rzecz biorąc instrument nie zdradza ona swojego zaawansowanego wieku. Pod względem technicznym z gitarą wszystko jest w najlepszym porządku. Progi nie mają większych śladów użytkowania (są po szlifie), regulacja gryfu działa. Gitara jest bardzo wygodna i doskonale poddaje się regulacji, jest miękka i szybka. Brzmienie opisałbym jako dość jasne i dźwięczne. To folkowo-rockowa gitara songwriterska o bardzo szerokim spektrum zastosowań.

Dodatkowo instrument ma zamontowany przez poprzedniego właściciela prosty, bezobsługowy preamp, dzięki któremu można go łatwo nagłośnić.  Gitara ma także gniazdo jack, do którego można przylutować przetwornik. Choć formalnie to gitara akustyczna, możliwości zastosowania na scenie jak najbardziej są.

W zestawie z gitarą sprzedaję dobrej klasy futerał Fendera, który doskonale pasuje do tej gitary.