Gibson J-55 Kalamazoo Natural 1973

11,999 zł

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Gibson J-55 w wykończeniu Natural

Instrument wyprodukowany w roku 1973, a więc już pięćdziesięcioletni. Gitara pochodzi jeszcze ze starej, wyposażonej w ceglany komin fabryki Gibsona w Kalamazoo. To tam powstawały przez lata najbardziej cenione Gibole, które kosztują obecnie fortunę. Jeśli szukacie instrumentu z historią, warto rozważyć ten naprawdę ekscytujący model. To znakomicie brzmiące, klasyczne amerykańskie pudło pudło i solidna lokata kapitału.

J-55 to klasyczny dreadnought typu square shoulder w prawdziwie westernowym klimacie. Gitara zbudowana jest w całości z litego drewna – top jest świerkowy, tył i gryf mahoniowe a podstrunnicę wykonano z palisandru. Cechą charakterystyczną tego modelu jest pickguard i biding tortoise oraz lekko wypukły tył pudła.

Gitara jest w pełni sprawna technicznie, ustawiona i gotowa do gry. Regulacja gryfu działa, ogólny setup i geometria stoją na wysokim poziomie. Progi mają niewielkie ślady, w przeszłości były szlifowane i na ten moment nic nie trzeba z nimi robić, bo mają jedynie niewielkie ślady użytkowania.

Jeśli chodzi o kwestie wizualne to gitara ma trochę śladów użytkowania i upływu czasu jak rysy, wgniotki, czy spękania, ale to wszystko rzeczy dodające jedynie klimatu vintage.

W zestawie widoczny na zdjęciach futerał.