Fender American Hot Rod Nashville Telecaster 3-Tone Sunburst 2016

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender American Hot Rod 60’s Nashville Telecaster. To unikatowa wersja vintage’owego tele charakteryzująca się klasyczną specyfikacją inspirowaną latami sześćdziesiątymi i niesztampową elektroniką opartą o aż trzy przetworniki single coil.

Jeśli lubicie kształt i charakter telecastera, ale jednocześnie chcecie korzystać z dobrodziejstw rozbudowanej elektroniki znanej ze strata (quackowe pozycje 2 i 4 oraz claptonowski środkowy singiel) możecie sprawić sobie takiego właśnie nietuzinkowego tele o rozszerzonych możliwościach. Oczywiście w przypadku tego modelu trzeci pickup nie jest modyfikacją, gitara miała taką konfigurację fabrycznie. W serii Hot Rod znajdziemy właśnie takie, inspirowane inwencją gitarzystów, nietypowe modele.

Specyfikacja instrumentu jest bardzo solidna. To zdecydowanie nie jest budżetowy model, lecz wyprodukowany w USA sprzęt z wyższej nieco półki. Gitara ma znakomite przetworniki: Custom Shop Broadcaster przy mostku, Texas Special w środku i Twisted Tele przy gryfie. Oprócz pięciopozycyjnego przełącznika zastosowano tutaj także przełącznik S1 pozwalający uzyskać dostęp do alternatywnych połączeń pickupów. Naprawdę jest się czym bawić.

Gitara jest wygodna i ergonomiczna. Ma gryf o profilu D ze zmiennym radiusem podstrunnicy od klasycznego 7,25 cala przy siodełku (doskonałe do akordów!) aż po mayerowskie 12 cali w najwyższych pozycjach (brak jakichkolwiek problemów z podciąganiem).

Pod względem wizualnym to oczywiście fenderowska klasyka w wydaniu retro. Gitara wykończona lakierem nitro (tradycyjny trójkolorowy sunburst) i wyposażona w poprawny historycznie osprzęt.

Gitara z roku 2016. Na lakierze znajdą się drobne ślady w postaci rysek i drobnych wgniotek (głównie przy rantach), ale generalnie instrument prezentuje się bardzo dobrze. Pod względem technicznym jak najbardziej w porządku. Wszystko działa jak należy, progi są w świetnym stanie.

W zestawie widoczny na zdjęciu futerał i papiery.