Zilla Cabs 1×12 Compact Celestion Alnico Gold

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje kolumnę gitarową 1×12 Compact marki Zilla Cabs. To butikowy, nieczęsto spotykany w  Polsce brytyjskiej produkcji sprzęt.

Paczka wyposażona w znakomitej klasy dwunastocalowy głośnik Celestion Gold (8 Ohm, 50W) z magnesem alnico. To jeden z najbardziej cenionych i najdroższych głośników na rynku. Jego koszt to wydatek około 1200 zł, a więc przebija ceną niejedną „całą” kolumnę. 

Paczka w charakterystyce vintage. Nadaje się znakomicie do barw w typie VOX-a, Fendera, czy Marshalla we wczesnym wydaniu i oferując przy tym klasowe brzmienie z najwyższej półki. Ta paczka potrafi wyciągnąć maksimum z wielu gitar i wzmacniaczy. Wyborny clean i jednym w swoim rodzaju crunch, jaki potrafią zaoferować tylko głośniki z magnesami alnico, potrafi wprawić w zachwyt. 

Niewielkie rozmiary (600 x 470 x 250 mm), niska waga  (15 kg) czynią z niej  bardzo mobilny sprzęt, który sprawdzi się doskonale w połączeniu z jakże popularnymi ostatnio  niewielkimi headami. 

Kolumna jest używana i ma kilka lat, więc znajdzie się na niej trochę śladów użytkowania. Z minusów muszę odnotować dwa sklejone pęknięcia listewek, do których mocowane są tylne panele (od zbyt mocno dokręconych wkrętów). Drugim mankamentem jest zrobiony markerem krzyżyk na grillu (oznaczenie pozycji mikrofonu), który zasłoniłem przenosząc na niego logo. Jak widać na zdjęciach z tyłu są też dodatkowe dziurki po wkrętach, których przeznaczenia i pochodzenia nie znam. Kolumna jest oczywiście w pełni sprawna technicznie a wymienione wyżej kwestie to błahostki nie mające wpływu na istotę rzeczy.  Za nową kolumnę  w tej konfiguracji trzeba obecnie zapłacić prawie 3000 zł.

 

 

 

 

Back to top