Tone King Imperial MK II Blonde

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Opis

Elektryczna Dusza prezentuje najwyżej klasy wzmacniacz lampowy Tone King Imperial MK II. Jest to najnowsza, druga generacja, fantastycznego, butikowego combo, które przez wielu gitarzystów uznawane jest za jedną z najlepszych  w historii gitary elektrycznej konstrukcję oferującą szeroko pojęte amerykańskie brzmienia. Imperial garściami czerpie z dziedzictwa Fendera i  pokrywa wszystkie kanoniczne barwy od archainczych, ryczących tweedów po najróżniejsze odmiany „fenderowskiej szklanki” spod znaku Black i Silverface’a. 

Tone King to czysta lampowa konstrukcja wykonana ręcznie w USA przy użyciu starej, a ostatnio wracającej do łask technologii handwired. W nawiązaniu do tradycji Imperial wyposażony został również w fantastycznej jakości sprężynowy pogłos oraz doskonałe tremolo. Te dwa efekty w połączeniu z bazowym brzmieniem pieca pozwalają odbyć podróż w przeszłość i eksplorować zarówno surowe brzmienia tradycyjnej americany, rejony rockabilly i  r’n’r, klasycznego, współczesnego bluesa oraz psychodeliczne, przestrzenne barwy progresywnego rocka lat 70. 

Tym, co odróżnia Tone Kinga od konstrukcji Fendera  jest niewątpliwie uniwersalność brzmieniowa i funkcjonalność. Kumuluje on w sobie barwy typowe dla wielu różnych modeli i wkracza momentami w rejony brytyjskie, oferując sound, którego spodziewalibyśmy się po klasykach takich jak VOX AC30 czy Marshall Bluesbreaker. Wszystko to za sprawą dwóch kanałów z oddzielnymi korekcjami oraz znakomitej sześciostopniowej redukcji mocy pozwalającej używać wzmacniacza w każdych warunkach. Ponadto Imperial jest dość  mały i lekki (16 kg) – pod względem mobilności deklasuje większość starych wzmacniaczy o podobnym charakterze. Jeśli więc nie możecie pozwolić sobie na kolekcję amerykańskich klasyków i poszukujecie szwajcarskiego scyzoryka, który zaoferuje bardzo wiele klasycznych barw w jednej, mobilnej i niezwykle estetycznej obudowie to lepiej trafić chyba  nie można. Tone King Imperial to najwyższej klasy sprzęt, który dla fenderowców może okazać się wzmacniaczem ostatecznym. 

Na koniec trzeba dodać, że jest to sprzęt ekstremalnie rzadko pojawiający się na rynku wtórnym i ogólnie trudno dostępny w Europie. To wielka przyjemność móc go tutaj zaprezentować. 

Wzmacniacz jest używany, ale zachowany w idealnym stanie. Wygląda dosłownie jak ze sklepowej wystawy. Pod względem technicznym wszystko jest w jak najlepszym porządku –  jest w 100% sprawny i działa jak nowy. W zestawie znajduje się oryginalny przełącznik nożny oraz fabryczny karton. 

Zdecydowanie polecam!