PRS CE 22 Tremolo Vintage Yellow 1999 USA

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę PRS CE 22 Tremolo w wykończeniu Vintage Yellow. Egzemplarz wyprodukowany w roku 1999 (oczywiście made in USA), a więc swoje lata już ma i powinien przypaść do gustu miłośnikom nieco starszych instrumentów marki. Te mają znakomitą renomę, są szczególnie cenione i poszukiwane. W latach dziewięćdziesiątych PRS nie działał jeszcze na tak dużą skalę jak dziś i nie miał produkowanych na całym świecie różnych serii instrumentów na każdym pułapie cenowym. Nie rozmieniano się na drobne, oferta producenta była mniej bujna, ale koncentrowała się tylko na tworzeniu instrumentów wysokiej jakości dla zawodowych muzyków. Gitary z tamtych lat, choć może mniej efektowne niż te współczesne, uchodzą za najbardziej esencjonalne i mają swoich miłośników.

Seria CE to nieco skromniejsze pod względem wizualnym (choć ten egzemplarz ma piękny kolor i całkiem efektowny top), ale znakomicie brzmiące i funkcjonalne instrumenty, które mają wszystko co trzeba, żeby wystąpić w roli jedynej gitary do wszystkiego. Model CE to właśnie taki niezawodny wół roboczy, potrafi zaskoczyć uniwersalnością i klasą brzmienia. Choć gitara jest tańsza niż najbardziej wysokie modele to i tak za jej nową, współczesną wersję z głównej amerykańskiej linii produkcyjnej trzeba zapłacić 11-12 tysięcy złotych. To budżet zdecydowanie pozwalający oczekiwać w pełni profesjonalnego instrumentu i tak w istocie jest.  Tu, dodatkowo macie jeszcze atut w postaci rocznika i odczuwalnie niższą cenę.

Gitara ma 24 lata i znajdzie się na niej trochę śladów użytkowania i upływu czasu, ale wszystko to tylko drobna kosmetyka bez większego wpływu na ogólną prezencję. Naprawdę trudno wymagać więcej od gitary w tym wieku, to naprawdę dobrze zachowana sztuka. Pod względem technicznym też wszystko w jak najlepszym porządku. Działa każdy element od regulacji gryfu po elektronikę, a progi po szlifie są w świetnym stanie i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

Gitara fabrycznie miała zamontowany typowy dla tamtych lat obrotowy przełącznik. Został on w tym egzemplarzu zastąpiony klasycznym switchem jak w LP, ale oryginał jest dołączony do zestawu i można go przywrócić.

CE22 to model, który ulokować trzeba gdzieś pomiędzy stratem a LP. Cechy obu tych gitar krzyżują się w specyfikacji na różne sposoby, tworząc bardzo wszechstronne, wygodne i absolutnie niezawodne wiosło. To jeden z najbardziej interesujących instrumentów na tym pułapie cenowym. Radzi sobie zarówno z brzmieniami przesterowanymi jak i czystymi i sprawdzi się w większości sytuacji.

Gitara ma klonowy korpus i gryf z palisandrową podstrunnicą (profil szyjki wide thin). Sercem elektroniki są przetworniki Dragon 1.

W zestawie twardy futerał widoczny na zdjęciach. Ma sporo śladów, ale wszystko z nim ok.