Martin D-15 Mahogany Natural 2010

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Martin D-15M, a więc coś dla osób poszukujących dobrego i nieoklepanego akustyka.

Model D-15M to gitara z pudłem typu dreadnought w całości wykonana z mahoniu. Mahoniowa jest tu płyta wierzchnia, boczki jak i gryf, jedynie podstrunnica i most wykonane są z palisandru. Oczywiście jest to, jak na w pełni profesjonalnego Martina przystało, instrument zbudowany w całości z litego drewna. Żaden z elementów konstrukcyjnych nie powstał z wykorzystaniem laminatu.

W całości mahoniowa gitara jest pewną niszą w świecie akustyków, ale to naprawdę interesująca gałąź dla wszystkich poszukiwaczy mniej sztampowych rozwiązań. D-15 M ma naprawdę świetną prasę i jest bardzo dobrze sprzedającym się instrumentem, doskonale uzupełniającym zdominowaną przez gitary świerkowe ofertę producenta.

Gitara o bardzo korzennym wyglądzie, nieco surowa,. Nie ma tu wielu zdobień, ale zamiast fajerwerków wizualnych otrzymujemy archaiczną wręcz prostotę dającą poczucie obcowania z czymś bardzo naturalnym, nieprzekombinowanym i gustownym. Brzmienie to Martin pełną gębą. Tego bardzo charakterystycznego soundu marki w tym egzemplarzu naprawdę nie brakuje.

Struny mają bardzo dobry balans, akordy brzmią równo, gitara pięknie stroi i ogólnie jest bardzo porządna. Nie może być zresztą inaczej. Choć ten model nie jest najdroższym Martinem na świecie to i tak na nowy egzemplarz szykować trzeba 8-9 tysięcy złotych.

Gitara jest używana (rocznik 2010), ale zachowana w bardzo dobrym stanie. Znajdzie się na niej trochę drobnych śladów użytkowania (ryski, wgniotki, miejscowe wyślizgania lakieru) ale to tylko drobnica bez wpływu na ogólną prezencję. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku, progi są w znakomitym stanie.

Gitara oczywiście made in USA.

W zestawie oryginalny futerał.

Używanych Martinów nie znajdziecie w Polsce zbyt wiele. Zdecydowanie warto się zainteresować.