Marshall Silver Jubilee JCM 25/50 2558 2×12

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje wzmacniacz Marshall Silver Jubilee 2554. Nie jest to współczesna reedycja, lecz kultowy oryginał z końca lat 80. Seria Silver Jubilee zadebiutowała w roku 1987 z okazji 25 urodzin firmy.

Marshalle Silver Jubilee uchodzą za szczytowe osiągnięcie brytyjskiego producenta. Wzmacniacz od początku robił furorę i do dziś ma swoje miejsce w panteonie najważniejszych lampiaków w historii. Wystarczy wspomnieć, że grali na tym wzmaku bogowie gitary jak Slash, John Frusciante, Alex Lifeson, czy Joe Bonamasa, dla którego Silver stał się wzmacniaczem nr 1. Trudno o lepsze rekomendacje, skoro dla nich ten wzmacniacz brzmi dobrze, was też ma szansę zadowolić.

Choć bazą dla serii Silver Jubilee były produkowane pod koniec lat 80 dwukanałowe wzmacniacze JCM800 2205, od razu rzuca się w oczy innowacyjne podejście do tematu i zastosowanie niespotykanych dotąd rozwiązań.  Wzmacniacz ma trzy tryby pracy. Oferuje czyste, przełamujące się brzmienie, klasyczny marshallowski crunch w stylu osiemsety oraz bardzo mocny jak na owe czasy distortion powstający przy udziale diody obcinającej. O Silverach mówi się, że są przykładem najbardziej udanego w historii zastosowania takiej właśnie diody. Są także chwalone za o wiele lepszy niż w przypadku modelu JCM800 zakres korekcji i użyteczność w każdych warunkach, w tym również w domu. Moc 50W można zredukować przełącznikiem o połowę, a nietypowa, podwójna regulacja master volume pozwala uzyskać stysfakcjonujsce brzmienie do każdej głośności. Co ciekawe combo ma zamontowane fabrycznie, oryginalne, brytyjskie głośniki Clestion Vintage 30 z pierwszych lat ich produkcji. V30 skonstruowano w roku 1986 i jednym z pierwszych wzmacniaczy, których stał się on fabrycznym wyposażeniem były właśnie Silvery. Swoja niesamowitą karierę zawdzięczają te głośniki właśnie Marshallom Jubilee, które wypromowały je na całym świecie.
Silver Jubiee w wersji 2×12 ma identyczny układ jak heady, ale w przeciwieństwie do nich jest bardziej mobilny . Jeśli szukacie czegoś z wielką historią i o walorach kolekcjonerskich ten sprzęt jest zdecydowanie warty rozważenia.

Niedawno Marshall wypuścił reedycję wzmacniaczy Silver Jubilee. Niestety różnią się znacząco zastosowanymi komponentami i tylko imitacją oryginału z trafami Drake i oryginalnymi, brytyjskimi V30. Zachęcam do obejrzenia filmików z porównaniami oryginału z reedycja. Ten miękki, okrągły sound mają tylko oryginalne wypusty.

Oferowany egzemplarz ma ponad 30 lat, ale zachowany jest w bardzo dobrym stanie stanie. Pod względem technicznym wszystko jest w najlepszym porządku, combo oryginalne transformatory Drake i fabryczny głośnik. Wzmacniacz jest po pełnym przeglądzie i bez problemu posłuży kolejne lata. Jeśli chodzi o wygląd to naprawdę trudno mieć większe zastrzeżenia. Ślady wprawdzie są, ale jak na tak stary wzmacniacz jest naprawdę bardzo dobrze i dodają one mu tylko vintage’owego charakteru.