Gretsch Electromatic G5655TG Orange Stain 2019

Sprzedane

2,999 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gretsch Electromatic G5655TG  w bardzo charakterystycznym dla marki pomarańczowym kolorze. Ten model  to  kompaktowa gitara semi-hollow body z cienkim korpusem, blokiem centralnym wewnątrz i dwoma humbuckerami Black Top Broad’Tron.  Ogólnie coś w stylu Gibsona ES-339. Nie jest to zatem gitara stricte jazzowa, lecz coś zdecydowanie bardziej wszechstronnego, mogącego znaleźć zastosowanie w różnych stylach, również takich opartych o brzmienie przesterowane. Oczywiście w specyfikacji nie mogło zabraknąć bardzo mocno związanego z marką Bigsby. 

Sprawdzi się w brzmieniach czystych (jazz, country) jak również na staroświeckich, łagodnych przesterach (rockabilly).  Doskonale poradzi sobie również w indie rocku i wszelkich odmianach alternatywy. 

Stylistycznie gitara nawiązuje do koszmarnie drogich, klasycznych modeli Gretscha sprzed lat, pod względem brzmieniowym oferuje typowy dla marki rockandrollowy sound. Za rozsądne pieniądze można mieć zupełnie profesjonalny instrument w klimacie lat lat 50 i cieszyć się fantastycznym brzmieniem retro. Poza tym gitara zdecydowanie cieszy oko. Jest bardzo dobrze wykonana i ma wszystkie wizualne smaczki typowe dla marki Gretsch.  Ze złotym osprzętem wygląda szczególnie atrakcyjnie. 

Formalnie sprzedaję gitarę jako używaną, ale jest zachowana w naprawdę fantastycznym stanie, praktycznie jak nowa. Może ktoś dopatrzy się jakiegoś minimalnego śladu użytkowania, generalnie jednak nie ma o czym mówić. Instrument jest oczywiście w pełni sprawny, wolny od wszelkich wad i niemodyfikowany.  Progi są w idealnym stanie. Podsumowując dostajecie to samo co w sklepie dystrybutora, ale za stosownie niższą cenę.