Gibson Thunderbird Standard Cherry Red 2011

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę basową Gibson Thunderbird. Instrument w klasycznym kolorze Cherry, wyprodukowany w roku 2011.

Gitara ma 12 lat, których nie przeleżała w futerale. Znajdzie się na niej sporo śladów użytkowania w postaci obić, oprysków, wgniotek, spękań lakieru i rys, które składają się na dość mocny naturalny relic. Oczywiście wszystko to tylko powierzchowne rzeczy – instrument nie ma koncie żadnych złamań, pęknięć i innych uszkodzeń dotyczących drewna. Pod względem technicznym też wszystko z nim w najlepszym porządku – nie był modyfikowany i działa jak należy. Jeśli lubicie idealny stan to niestety, nie tym razem. Jeśli jednak klimacik „road worn” Wam pasuje, zdecydowanie warto zainteresować się tym niezwykłym instrumentem.

Thunderbird jest chyba najbardziej cenionym i najważniejszym basem Gibsona. Jego designerski, zamaszysty kształt zrodził się we współpracy z projektantem motoryzacyjnym Raymondem Dietrichem znanym ze współpracy z Chryslerem, czy Lincolnem. Skrzydlaty kształt i finezyjna główka doskonale wpisują się w modę początku lat 60 i do dziś pozostają symbolem rocka.

Thunderbird jest wielki i bardzo odważny, na pewno trudno przejść obok niego obojętnie. Na prezencji zalety instrumentu się jednak nie kończą, bo to model niezwykle interesujący i bardzo wpływowy pod względem lutniczym. Zastosowano tutaj konstrukcję typu neck-through body – gryf płynnie przechodzi w korpus, do którego centralnej części doklejone są charakterystyczne skrzydła. Gitara zasadniczo wykonana jest z mahoniu, ale trzeba wiedzieć, że przez środek biegną paski orzechowych wstawek. Taki przekładaniec to duża integracja brzmieniowa wszystkich elementów i stabilność konstrukcji oraz naprawdę efektowny wygląd. Podstrunnica jest oczywiście palisandrowa.

Na koniec dodam jeszcze, że Thunderbird ma fenderowską skalę. Nie powinno być żadnych problemów z przesiadką na niego lub stosowaniem go wymiennie z innymi basami. To pomimo ekstrawaganckiego wyglądu bardzo wygodny i przystępny pod względem manualnym sprzęt.

Zdecydowanie polecam!