Gibson SG Matte Black EMG 81/85 „Guitar of the Week” #32 2007

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG Matte Black. Jest to ekstremalnie rzadki instrument z limitowanej kolekcji „Guitar of the Week”, w ramach której powstało wiele fantastycznych, niesztampowych gitar i basów, odbiegających w sposób znaczący od tego, co Gibson produkował w ramach swojej regularnej oferty. Ciekawe wykończenia i pełne oryginalnych rozwiązań, nietuzinkowe specyfikacje sprawiły, że instrumenty powstałe w ramach tego programu stały się niezwykle ciekawą kartą w historii marki i mają status poszukiwanych rarytasów. Każda gitara z tej serii wyprodukowana została w ilości 400 egzemplarzy, naprawdę niełatwo spotkać je na rynku wtórnym. To murowana lokata kapitału oraz interesująca propozycja dla osób ceniących sobie oryginalność.

Gitara, którą mam przyjemność dzisiaj zaprezentować to model z trzydziestego drugiego tygodnia roku 2007. Jest to absolutnie unikatowy model SG w konfiguracji idealnej do ciężkich brzmień. Gitara ma fabrycznie zamontowane aktywne przetworniki EMG 81/85, czarny matowy lakier, czarny osprzęt, czarne plastiki, hebanową podstrunnicę  i ogólnie wygląda raczej jak jakiś model marki ESP niż klasyczny Gibson. Wiadomo nie od dziś, że SG to świetne wiosło do metalu, ale w takiej wersji jest szczególnie bardzo nastawione na sianie zniszczenia i wygląda po prostu obłędnie. Biały binding i trapezoidalne markery w połączeniu z wszechobecną czernią prezentują się naprawdę wyjątkowo i przełamują surowość tej gitary nutką elegancji. 

Gitara ma 16 lat, ale prezentuje się świetnie. Znajdą się minimalne ślady użytkowania, ale generalnie wygląda jakby miała rok lub dwa. Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Konfiguracja jest fabryczna, nic nie było zmieniane. To ważne w przypadku gitar o podwyższonych walorach kolekcjonerskich. 

W komplecie z gitarą sprzedaję oryginalny futerał z białym pluszem, w którym wiosło prezentuje się  perfekcyjnie. Do tego dostajecie także komplet papierów od producenta.