Gibson Les Paul Traditional Pro Exclusive 2012

REZERWACJA
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Zachęcam do zakupu gitary elektrycznej Gibson Les Paul Traditional Pro Exclusive. To niespotykany na naszym rynku model, który dowodzi, że można udoskonalić klasykę odrobiną nowinek w sposób, który z pewnością nie wyda się szokujący i nazbyt oderwany od gibsonowskich korzeni. Gitara rzadka i trudna do zdobycia, prawdziwa gratka dla osób poszukujących ciekawego instrumentu o niepowtarzalnej specyfikacji, ciekawym wyglądzie i przynależącego do unikalnej serii.  Doczekaliśmy się już kilku generacji modelu Traditional Pro, ten egzemplarz należy do pierwszej z nich. 

Traditional Pro wypełnia lukę pomiędzy naszpikowanym nowinkami współczesnym Standardem a bardzo zachowawczym „zwykłym” Traditionalem. Nasz dzisiejszy instrument stoi gdzieś po środku łącząc klasyczny wygląd i budowę z dyskretnymi udoskonaleniami (blokowane klucze, rozłączane cewki). Gitarę charakteryzuje bardzo klasyczny, stonowany wygląd i niezburkana konstrukcję opartą o korpus TWR bez komór rezonansowych i klasyczny gryf typu 50’s z palisandrową podstrunnicą. Całość wykończona jest lakierem nitro. Ciekawostką jest fakt, że gitara ma top i gryf wykończone wysokim połyskiem, a tył korpusu i półmatem. Gitara ma także interesującą elektronikę. Do rzadkości należy fabryczne zastosowanie w jednej gitarze pickupów z dwóch różnych serii. Pod mostkiem znajduje się BurstBucker 3, pod gryfem z kolei 57 Classic. Pickupy różnią się od siebie poziomem sygnału i charakterystyką, co może spodobać się osobom szukającym instrumentu zdolnego pokazać różne oblicza. Dodatkowo każdy humbucker może zostać rozłączony i imitować brzmienie przystawki z pojedynczą cewką. Barwy zarezerwowane dla P90, czy nawet klasycznych fenderowskich singli nie są więc dla tego Gibsona tak całkiem niedostępne. 

Instrument w bardzo dobrym stanie. Posiada jedynie kosmetyczne ślady użytkowania i wciąż robi wrażenie raczej nowego instrumentu niż używki.  Nieznacznie tylko różni się od nówki, której od lat nie ma już w sklepach. Gitara nie miała żadnych złamań i innych uszkodzeń. Progi są w bardzo dobrym stanie, nie mają praktycznie żadnych śladów użytkowania. Wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę działa jak trzeba. 

W zestawie oryginalny futerał, papiery.  Komplet jak od dystrybutora. 

 

 

Back to top