Gibson Les Paul Supreme Wine Red 2023

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Supreme w kolorze Wine Red. To jedna z najwyższych wersji modelu LP i bardzo prestiżowy instrument o zabójczej prezencji, a przede wszystkim świetnej specyfikacji. Jest to najnowsza i aktualnie produkowana generacja tego modelu, która pojawiła się na rynku w roku 2023, a więc coś dla osób lubiących być na czasie.

Model Supreme to bardzo nowoczesna inkarnacja modelu LP. Gitara ma ergonomiczny korpus typu ultra modern weight relief z wygodnym dostępem do najwyższych progów, smukły gryf typu slim taper ze zmiennym radiusem podstrunnicy i szerokie spektrum brzmieniowe dzięki pickupom Burstbucker Pro sterowanych rozbudowaną elektroniką z rozłączaniem cewek, pure bypasem i odwracaczem fazy. Do tego ma blokowane klucze.

Model Supreme wygląda bardzo nowocześnie. Ma efektowny top z klonu płomienistego,  hebanową podstrunnicę i złoty osprzęt. Wyróżnia go również wielowarstwowy binding i wyjątkowe inkrustacje zarówno na główce jak i podstrunnicy.  Wizualny rozmach zawsze był domeną modelu Supreme, nie inaczej jest w przypadku tego egzemplarza, który łączy tradycyjne gibsonowskie zdobienia łączy z odrobioną drapieżności. 

 Widać wyraźnie, że w tym modelu postawiona na wygodę, nowoczesne rozwiązania i nieco uwspółcześniony wygląd. Jeśli chcielibyście Gibsona z nieco wyższej półki, ale nie jesteście zainteresowani jakimś konserwatywnym modelem w historycznej specyfikacji, taki Supreme może okazać się znakomitym wyborem, który na wielu polach zrywa z tradycją, ale nie jest w żaden sposób kontrowersyjny i zbyt odległy od najważniejszego dziedzictwa marki. 

Gitara z roku 2023. Formalnie sprzedaję ją jako używaną, ale w praktyce jest jak z igły zdjęta. Naprawdę trudno wymagać czegoś więcej. Stan jest idealny, zużycie zerowe. U dystrybutorów takie cacko to koszt prawie 20 tysięcy złotych. Tutaj odczuwalnie taniej, ale bez większych kompromisów.

W zestawie oryginalny futerał.