Gibson J-45 Tobacco Burst 1978

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Gibson J-45 w wersji Deluxe. Instrument wyprodukowany w roku 1978, a więc już ponad czterdziestoletni. Gitara pochodzi jeszcze ze starej, wyposażonej w ceglany komin fabryki Gibsona w Kalamazoo. To tam powstawały przez lata najbardziej cenione Gibole, które kosztują obecnie fortunę. Jeśli szukacie instrumentu z historią, warto rozważyć ten naprawdę ekscytujący model. To znakomicie brzmiące pudło i solidna lokata kapitału.

J-45 Deluxe to klasyczny dreadnought typu square shoulder w prawdziwie westernowym klimacie. Gitara zbudowana jest w całości z litego drewna – top jest świerkowy, tył mahoniowy, szyjka natomiast to klon. Ten egzemplarz jest szczególnie efektowny wizualnie ze względu na piękne i nieczęsto spotykane wykończenie Tobacco Sunburst. Wygląda naprawdę niesamowicie i zdecydowanie wyróżnia z tłumu.

Gitara jest w pełni sprawna technicznie i wolna od wszelkich wad Nie należy, w najmniejszym stopniu, martwić się o grywalność – instrument ma nowe progi, siodełko i pod względem lutniczym nie odbiega w żaden sposób od młodszych egzemplarzy. Jeśli chodzi o kwestie wizualne to znajdzie się trochę naturalnych śladów użytkowania (ryski, wgniotki), ale to wszystko drobnica kapitalnie wpisująca się w estetykę wioseł vintage i pozostająca bez wpływu na ogólną prezencję, która jest po prostu znakomita. Rzecz jasna instrument nie miał żadnych przygód jak złamania.

W zestawie widoczny na zdjęciach futerał.