Fender Princeton Reverb ’65 Reissue

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje  wzmacniacz lampowy Fender Princeton Reverb. Jest to wersja ’65 Reissue, a więc współczesna reedycja kultowego blackface’a. Combo jest jednym z najlepszych małych wzmacniaczy do gitary w historii muzyki. Pomimo niewielkich rozmiarów, niskiej wagi oraz względnie małej mocy (15W) zapisało w annałach jako absolutnie profesjonalny sprzęt, który należy traktować całkiem serio.

Ten niewielki piecyk zachowuje ducha klasycznych wzmacniaczy Fendera z lat 60. Ma wybitny, głęboki clean, a na większej głośności fantastycznie się przesterowuje. Jest piekielnie skuteczny, można spokojnie pograć na nim w kapeli choć zdecydowanie nie powinien być to coverband Slayera.

Princeton podobnie jak jego więksi bracia posiada doskonały reverb sprężynowy oraz fenomenalne vibrato. Po włączeniu tych efektów  i podłączeniu telecastera ścieżki dźwiękowe do spaghetti westernów piszą się same.

Generalnie wzmacniacz oferuje wszystko to, co Deluxe Reverb, jest jednak malutki, lekki, cichszy  i przez to bardziej udomowiony.

Polecam go szczególnie do gitar z przetwornikami single-coil. Straty i tele wchodzą z pomocą Princetona na wyżyny swoich możliwości.

Warto dodać, że Princeton doskonale współpracuje z kostkami i ma wyjście na kolumnę, dzięki któremu można poszerzyć jego koncertowe możliwości.

Sprzęt w idealnym stanie, jak nowy. Śladów użytkowania brak, jakiegokolwiek zużycia rownież. W zestawie fabrycznie zwinięty przełącznik nożny oraz materiałowy pokrowiec.

Telecaster wystąpił jako dekoracja i nie jest przedmiotem sprzedaży.