Yamaha SA-50 Sunburst Hollow Body 1967/68

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja


Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Yamaha SA-50. To japoński instrument wyprodukowany w roku 1967 lub 1968, a więc prawdziwy rarytas dla miłośników staroci. To model z kultowej serii Nippon Gakki, stanowi doskonałą, ale  znacznie tańszą alternatywę dla instrumentów amerykańskich z podobnych roczników. 

SA-50 to gitara „true hollow body”, a więc taka bez bloku centralnego. Jest więc to instrument w klasycznym, beatlesowskim klimacie i sprawdzi się doskonale w szeroko pojętej muzyce rozrywkowej lat 50 i 60.  Spodoba się jak sądzę także jazzmanom oraz niewątpliwe znajdzie swoje zastosowanie we współczenej rockowej alternatywie. 

Gitara jest przepiękna. Kojarzy się trochę z Gibson ES-335, Epiphonami Casino i Gretschami, ale nie jest to kopia, czy replika jest oryginalny wkład Yamahy w historię gitary. Świetny kształt, efektowne wykończenie, oryginalny, autorski osprzęt składają się na naprawdę wyjątkowy, bardzo kunsztowny instrument z fantastycznego rocznika. Za Gibsona czy Gretscha z tamtych lat zapłacić musielibyście fortunę, tutaj w cenie współczesnej wschodnioazjatyckiej  gitary możecie mieć ponad pięćdziesięcioletni, zawodowy instrument żywcem wyjęty z epoki, w której takie konstrukcje święciły największe tryumfy. Przyrost wartości gwarantowany, na zachodzie te gitary już dziś kosztują 6-7 tysięcy złotych.  

Gitara zachowana w bardzo dobrym jak na swój wiek stanie. Znajdzie się oczywiście trochę obić, czy rysek, ale nic strasznego. Trudno żeby było inaczej mając na względzie wiek.  Wszystko wskazuje na to, że instrument jest w całości w oryginalnym stanie, więc jest to dodatkowy atut. Stan techniczny nie może budzić zastrzeżeń. Gitara jest ustawiona i gotowa do gry, progi są po szlifie i nic nie trzeba z nimi robić. Poza tym wszystko w najlepszym porządku – regulacja gryfu działa, elektronika również. Troszkę trzeszczy potek balansu pickupów, ale jest to naprawdę minimalne i pozostające bez wpływu na ogólną pracę potka, więc nie uznałem za stosowne wymienianie go na nowy, by zachować oryginalny stan gitary.

W zestawie z gitarą sprzedaję widoczny na zdjęciach futerał.

Back to top