Yamaha LL16 ARE gitara akustyczna

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje świetną gitarę akustyczną Yamaha LL-16 ARE. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych instrumentów w swojej klasie, oferujący rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Nowy egzemplarz kosztuje około 4000 zł, co może nie jest kwotą niską, ale za te pieniądze otrzymujemy bardzo wiele ciekawych cech specyfikacyjnych, które w tym budżecie zwykle należą do rzadkości.

Yamaha LL-16 ARE. jest instrumentem wykonanym w całości z litego drewna, bez jakiegokolwiek udziału sklejki. Ta cecha jest właściwie gwarancją tego, że mamy do czynienia raczej z profesjonalnym sprzętem do poważnych zastosowań niż podłym generatorem podstawowych akordów. Do budowy gitary wykorzystano naprawdę solidny zestaw materiałów i wiele ciekawych technologicznie rozwiązań, które z pewnością nie pozostały obojętne dla brzmienia.

Najważniejszym elementem tej gitary jest oczywiście płyta wierzchnia z wyselekcjonowanego, bardzo muzycznego świerku Engelmanna, który dodatkowo został poddany obróbce z użyciem autorskiej technologii A.R.E. Jest  to proces wpływający na molekularną strukturę drewna, które, po jego przeprowadzeniu, nabiera nowych właściwości akustycznych. Producent zapewnia, że nowe gitary wykonane z użyciem tej technologii są rozegrane bezpośrednio po opuszczeniu fabryki niczym stare, użytkowane przez lata instrumenty i brzmią świetnie już od pierwszego dnia.

Dalsza część specyfikacji utrzymuje równie wysoki poziom. Gitara ma palisandrowy tył i boki, mahoniowy gryf z palisandrowymi przekładkami, hebanową podstrunnicę i również hebanowy mostek. Zastosowano także w tym modelu nowy system ożebrowania oraz prostą, pasywną elektronikę SRT Zero Impact pozwalającą łatwo nagłośnić gitarę.

Poza tym wszystkim gitara jest po prostu całkiem ładna i solidnie wykonana. Efektowne inkrustacje i bindingi oraz pozłacany osprzęt  zdecydowanie mogą się podobać.

Gitarę formalnie sprzedaję jako używaną, ale w praktyce tylko nieznacznie różni się ona od sklepowej nówki. Instrument nie ma obić i innych istotnych śladów użytkowania. Być może ktoś dopatrzy się jakichś minimalanych rysek widocznych w dobrym świetle, ale to wszystko drobnica bez wpływu na ogólną prezencję. Pograło na niej po prostu kilka zainteresowanych tematem osób. Gitara jest oczywiście w pełni sprawna technicznie i wolna od wszelkich wad.  W zestawie jest oryginalny futerał oraz komplet papierów od producenta.