Yamaha FG-300 Nippon Gakki Red Label 1971

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Yamaha FG-300. Instrument „made in Japan” z roku 1971, a więc prawie pięćdziesięcioletni. Gitara z kultowej serii Nippon Gakki z czerwoną etykietą (red label). To bez dwóch zdań jeden z najbardziej cenionych i poszukiwanych starych akustyków. Rocznik i prezencja naprawdę robią wrażenie, instrument ma zresztą bardzo dobrą prasę i jest kapitalną alternatywną dla dziesięć razy droższych instrumentów amerykańskich z podobnych roczników. W tej cenie prawdziwa rewelacja, takich gitar ze świecą szukać. 

Stylistycznie gitara nawiązuje trochę do Gibsona Hummingbirda. To dreadnought typu squareshoulder z regulowanym mostkiem i bardzo efektownym grawerowanym pickguardem. Klimaty folkowe, vintage pełną gębą. Gitara ma świerkowy top, palisandrowe boki, tył i podstrunnicę oraz mahoniowy gryf. To znakomita gitara do grania kostką, ale świetnie radzi sobie także z fingerstylem. Bardzo dobra, nierujnująca portfela propozycja dla osób, które chciałby grać lub pisać piosenki na czymś, czego nie da się kupić w warzywniaku za rogiem. Takiemu starociowi duszy na pewno nie brakuje, przyjemnie sięgać po coś, w czym jest trochę gitarowej historii.

Instrument jest w pełni sprawny i z wyjątkiem siodełka zachowany w oryginalnym stanie. Klucze i osprzęt są oryginalne, progi po szlifie. Gitara stroi i jest w pełni sprawna. Oczywiście znajdą się na niej ślady użytkowania (ryski, wgniotki, obicia), ale wszystko to piękny, naturalny relic, który dodaje tylko uroku. 

Brzmienie moim zdaniem zdecydowanie wyższej klasy niż wskazywałaby cena. 

W zestawie wysokiej klasy case Hiscox, który ma jedno obicie.