Yamaha FG-201B Nippon Gakki Made in Japan 1979

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Yamaha FG-201B. Instrument „made in Japan” z roku 1979, a więc już ponad czterdziestoletni. Gitara z cenionej serii Nippon Gakki z pomarańczową etykietą (orange label). To bez dwóch zdań jeden z najbardziej lubianych i poszukiwanych starych akustyków, który stanowić może świetną alternatywę dla wielokrotnie droższych instrumentów amerykańskich, a szczególnie Martina, do którego słynnej serii D ten model Yamahy ewidentnie nawiązuje.

To znakomita gitara do grania kostką, ale świetnie radzi sobie także z fingerstylem. Bardzo dobra, nierujnująca portfela propozycja dla osób, które chciałby grać lub pisać piosenki na czymś, czego nie da się kupić w warzywniaku za rogiem. Takiemu starociowi duszy na pewno nie brakuje, przyjemnie sięgać po coś, w czym jest trochę gitarowej historii. W tym budżecie nie widzę żadnej współczesnej alternatywy.

Instrument jest w pełni sprawny i zachowany w oryginalnym stanie. Stan, jak na wiek gitary, jest zdumiewająco dobry. Znajdą się drobne ślady użytkowania, ale to naprawdę jedynie kosmetyka. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku, progi są w znakomitym stanie i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi rabić.

W zestawie oryginalny futerał Yamaha.

 

 

 

 

Back to top