Suhr Classic Tobacco Sunburst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Sklepik z gitarami Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Suhr Classic. Jest to wykonany na indywidualne zamówienie, wyrafinowany strat z górnej półki, który chyba w najlepszy możliwy sposób przenosi  klasyczny projekt Leo Fendera do świata współczesnych gitar. Jeżeli szukacie instrumentu mocno nawiązującego do najstarszych gitarowych tradycji, ale jednocześnie chcielibyście wymagać od gitary współczesnej ergonomii i otwartości w stosunku do innowacji, ten egzemplarz może okazać się dla was strzałem w dziesiątkę. 

Solidną podstawę gitary stanowi to, co w lutnictwie  najważniejsze, czyli po prostu drewno. Połączenie jesionu i klonu (choć typowe dla najstarszych stratocasterów) w tak eksluzywnym jak tutaj wydaniu występuje w Fenderach niezwykle rzadko. Korpus z jednego kawałka jesionu bagiennego to w świecie gitar prawdziwy rarytas, gryf z pawiego oczka klasy 4A też nie należy do najczęściej spotykanych punktów specyfikacji instrumentów, no ale to przecież Suhr i nie ma miejsca na banały i kompromisy.

Gitara ma bardzo wygodny gryf inspirowany stratami z lat 60, a więc taki o profilu C. Progi medium i zmienny radius to jednak współczesne wynalazki, dzięki którym instrument może oferować muzykowi komfort jakiego z pewnością nie są w stanie zapewnić  gitary vintage. Lepsza jest tu także intonacja, zastosowany w gitarze patent Buzz Feiten Tuning System sprawia, że gitara stroi „na progach” znacznie dokładniej niż instrumenty z tradycyjnymi siodełkami. To wszystko składa się na naprawdę znakomite wrażenia z gry.

Strat ma zamontowane wysokiej klasy przetworniki JST V60’s oparte o magnesy Alnico V. Brzmieniowo nawiązują one do tradycyjnych singli z lat 60, ale układ elektroniczny gitary został unowocześniony poprzez umieszczenie w nim wyłączanego push-pullem systemu redukcji szumu.  To kolejna innowacja dyskretnie dostosowująca klasykę do współczesnych realiów. Ta gitara taka właśnie jest – udoskonalona w niewidoczny na pierwszy rzut oka sposób. 

Gitara w fenomenalnym wykończeniu 2 Tone Tobacco Burst. Podobnie jak reszta specyfikacji także i wykończenie prowadzi ciekawy dialog historii ze współczesnością. W końcu pierwszy strat jaki powstał na tej planecie był właśnie w podobnym kolorze. 

Gitarę formalnie sprzedaję jako używaną, ale jej stan jest właściwie idealny. To bardzo zadbany instrument, który  wciąż robi wrażenie zupełnie nowej gitary.  Stan techniczny jest oczywiście idealny, gitara jest w pełni sprawna, nigdy niemodyfikowana, wyregulowana i wolna od wszelkich wad. 

Gitara opuściła fabrykę w roku 2011. Był to instrument zrobiony na indywidualne zamówienie.  Chcąc skomponować sobie takiego Suhra musielibyście szykować na ten cel około 18 tys. zł. Tutaj za w niczym nieustępujący nówce egzemplarz możecie mieć za stosownie niższą cenę. 

Zdecydowanie polecam!