Rickenbacker 330 Fireglo 2015 USA

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje  po raz pierwszy w swojej historii fantastyczną gitarę Rickenbacker 330 Fireglo. To chyba jedyny aktualnie dostępny w Polsce używany egzemplarz.

Instrument wyprodukowany w roku 2015. Formalnie sprzedaję go jako używany, ale w praktyce to igła bez najmniejszych śladów użytkowania i jakiegokolwiek zużycia. Stan mint – 6/6.  U dystrybutora nowy egzemplarz kosztuje ponad 9 tysięcy złotych i z tego co wiem nie są dostępny od ręki. Tutaj możecie kupić TO SAMO w cenie odczuwalnie niższej.  W zestawie jest oczywiście także taże oryginalny futerał dedykowany do tego modelu.

Co tu dużo gadać, Rickenbacker 330 to ponadczasowy, absolutnie kultowy instrument, który obok znanych modeli Fendera, Gibsona, czy Gretscha jest jedną z najważniejszych gitar elektrycznych w historii. Ten model pierwotnie powstał pod koniec lat 50 i jest wraz z  basówką Rickenbacker 4001 największym dziełem Rogera Rossmeinsla – niemieckiego lutnika, który zaprojektował wiele, obecnych na rynku do dziś, fantastycznych instrumentów (m.in. Telecastera Thinline dla Fendera). Rick 330 to niemal artystyczny projekt zdecydowanie odróżniający się od konkurencji. To gitara o niezwykłym brzmieniu, nietuzinkowej konstrukcji i rozpoznawalnym na całym świecie, designerskim, pełnym polotu, wyglądzie.  Na tym niezwykle śmiałym instrumencie grali najwięksi z największych, do dziś jest to ikona gitarowego stylu vintage i obiekt westchnień gitarzystów na całym świecie. Absolutna petarda.

Rickenbacker 330 jest pod względem  konstrukcyjnym  instrumentem semi-hollow body. Nie ma drugiej gitary w równym stopniu zachwycającej detalami.  Te wszystkie fantazyjne frezy, gięcia, niuanse (ciemne przekładki w klonowym gryfie, lakierowana na połysk podstrunnica z karaibskiego palisandru),  autorskie elementy osprzętu („piętrowy” pickguard, strunociąg w kształcie litery „R”, charakterystyczny truss rod cover) składają się na absolutnie wyjątkową i kunsztowną całość. Gitara ma podwójny pręt w gryfie, klucze Schallera, 24 progi i rozbudowaną elektronikę  opartą o dwa świetne single.

Jest to oczywiście flagowiec firmy Rickenbacker wyprodukowany w USA.

Zdecydowanie polecam.