PRS SE Singlecut 245 Soapbar P90 Tobacco Sunburst Korea 2013

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje bardzo interesującą gitarę PRS 245 SE. Jest to przystępny cenowo, ale zupełnie profesjonalny instrument produkcji koreańskiej, który wyróżnia się ciekawą konfiguracją i powalającą prezencją.

Cechą charakterystyczną tego modelu jest elektronika oparta o dwa pickupy typu P90, które są czymś pomiędzy humbuckerem a singlem w typie Fendera. Przetworniki tego typu królowały w Gibsonach z pierwszej połowy lat 50 i są bardzo ważnym rozdziałem w gitarowej historii. Do mahoniowego korpusu typu singlecut pasują jak ulał. Warto mieć w swoim arsenale gitarę wyposażoną w pickupy tego typu i eksplorować zupełnie odmienną galaktykę brzmieniową, do której dają dostęp.

Ten egzemplarz naprawdę świetnie się prezentuje. Ma piękny kolor, znakomity top, ptaki na podstrunnicy i ogólnie wygląda na wyższy i droższy model. Jak na gitarę, która jako nowa kosztowała okolice 4000 zł jest naprawdę nieźle.

Gitara z roku 2013. Ma dziesięć lat, ale wygląda prawie jak nówka. Może dopatrzycie się jakichś mikrorysek, ale generalnie stan naprawdę świetny. Na maskownicach zachowały się jeszcze nawet fabryczne folie. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Gitara nie ma na koncie żadnych napraw, modyfikacji i jest wolna od wszelkich wad. Progi są w świetnej kondycji, zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

W zestawie oryginalny pokrowiec.