Morris W-25 Yamada Natural Made in Japan 70’s

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Morris W 25. To nieco zapomniany, vintage’owy instrument wyprodukowany w Japonii przez firmę Terada Musical Instrument najprawdopodobniej w drugiej połowie lat 70. Gitara to nieco wyższy model marki. Charakteryzuje się wklejką z nazwiskiem G. Yamady – japońskiego masterbuildera, który dokonał sprawdzenia i gwarantuje jakość tej gitary. Japońskie gitary słyną z ponadprzeciętnej jakości w stosunku do ceny i o tej gitarze z pewnością też można to właśnie powiedzieć.

Morris W-25 to klasyczny dreadnought mocno nawiązujący do instrumentów Martina. Gitara pochodzi z czasów, kiedy w Japonii z dużą swobodą kopiowano uznane modele wiodących producentów. Jeśli lubicie stare akustyki, ale nie chcecie wydawać fortuny na jakiegoś amerykańskiego klasyka, taka – względnie tania – gitara może dać wam sporo satysfakcji. To znakomicie wykonany, przyzwoicie brzmiący instrument, który pomimo wielu lat na karku zachował się naprawdę znakomicie i jest doskonałą alternatywą dla współcześnie produkowanych gitar z tego segmentu cenowego. Gitara jest w pełni sprawna technicznie, wolna od wszelkich wad, ustawiona i gotowa do gry. Jeśli chodzi o wygląd to znajdą się drobne ślady użytkowania w postaci drobnych obić, rysek i wgniotek, ale to tylko nieunikniona w tym wieku kosmetyka, która jedynie dodaje uroku.

Zdecydowanie polecam. To ciekawy przykład japońskiej jakości rzemieślniczej i gitarowej historii za naprawdę rozsądną cenę.