Martin D-28 Custom Shop (CS D 14-fret) Natural 2020

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje wyjątkową gitarę akustyczną Martin D-28 w ekskluzywnej wersji Custom Shop (CS D-14F). Gitara to jedyny w swoim rodzaju egzemplarz zbudowany na specjalne zamówienie jednego z zachodnich dealerów.
Jest znacznie bardziej elitarnym wyborem niż regularny D-28, który przecież też do tanich i mało prestiżowych gitar też nie należy. Jeśli zatem gorsza nie szczędzicie i szukacie najważniejszego modelu Martina w bardzo dopieszczonym wydaniu jest to opcja godna rozważenia.

Gitara z ręcznie wyselekcjonowanym drewnem (wykonał Carmen Cortez). Top to świerk sitkajski poddany procesowi obróbki VTS pozwalającemu uzyskać brzmienie starej gitary zbliżone do historycznych klasyków ze złotej ery marki. Tył i boki to wysokiej klasy, bardzo efektowny wizualnie indyjski palisander o niejednolitym wzorze słojów (wild grain) nadającym temu egzemplarzowi unikalny wygląd. Gryf jest mahoniowy, podstrunnica to czarny heban. Gitara ma bardzo wygodny gryf, który łączy w sobie profie Modified Low Oval i Performing Artist Taper. Podstrunnica ma radius 16 cali. Wkład mostka i siodełko wykonane są oczywiście z kości. Gitara wykończona lakierem nitro na wysoki połysk. Tył gryfu jest satynowy dla lepszego poślizgu dłoni po szyjce.

Instrument jest bardzo klasyczny wizualnie. Elementy jak złote logo, otwarte klucze, charakterystycznie wzmocnione przejście główki w szyjkę czy wielowarstwowe bindingi jedynie uzupełniają naturalne piękno drewna. Gitara to niezmiennie od dekad światowy standard w kwestii klasy brzmienia, jakości wykonania i walorów użytkowych. Po tak skonfigurowane gitary sięgali najwięksi z największych. Drednoughty Martina to woły robocze o niezliczonej ilości zastosowań, które często są finałem muzycznych poszukiwań wielu gitarzystów. Wersja Custom Shop jest szczególnie ciekawą propozycją. Pozwala ona zmierzyć się z klasyką w najlepszym wydaniu.

Gitara z roku 2020. Zachowana w znakomitym stanie. Znajdzie się kilka kosmetycznych śladów użytkowania, ale to zupełna drobnica. Technicznie wszystko w najlepszym porządku, progi w znakomitym stanie. W komplecie oryginalny futerał, komplet dokumentacji z Custom Shopu oraz fabryczne opakowanie. Full set jak z fabryki.