Martin 000-16 GT Sunburst 2013

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Martin 000-16 GT w efektownej wersji z topem w wykończeniu sunburst. To klasyczne pudło Martina w nieco bardziej przystępnej cenowo wersji, jeśli porównać z klasycznymi modelami 000-18 i 000-28, które kosztują teraz okolice 17-20 tysięcy złotych.

Jeżeli szukacie unikalnej charakterystyki brzmieniowej oryginalnego Martina 000 dysponując budżetem, który jeszcze nie spowoduje straszliwych wyrzutów sumienia, warto zwrócić uwagę na ten właśnie model, który posiada wszelkie cechy profesjonalnej gitary akustycznej takiego typu, ale nie zrujnuje doszczętnie portfela.

000-16 jest modelem produkowanym w USA, wykonanym oprócz kompozytowej podstrunnicy (richlite) w całości z litego drewna. Gitara wypada dużo ciekawiej niż modele meksykańskie i jestem przekonany, że będzie w stanie usatysfakcjonować w pełni nawet wymagających gitarzystów. Najważniejsze cechy są zachowane, stosunek jakości do ceny jest świetny, a charakter marki zauważalny od pierwszego uderzenia w struny.

Gitara wyprodukowana w roku 2013. Ma już 10 lat, których nie przeleżała w futerale, dlatego znajdzie się na niej kilka obić, rysek i wgniotek, które jednak nie są szczególnie rzucające się w oczy. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Regulacja gryfu działa, progi są w świetnym stanie i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

W zestawie oryginalny futerał.