Marshall JCM 800 4210 1×12 1984

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje klasyczny wzmacniacz lampowy Marshall JCM 800. Jest to mobilna (combo 1×12), pięćdziesięciowatowa, dwukanałowa wersja z reverbem sprężynowym i pętlą efektów, czyli model 4210. Oferowany sprzęt to bardzo wczesny (trzeci rok produkcji) oryginał z roku 1984 charakteryzujący się cenioną specyfikacją, której niestety reedycje nie odzwierciedlają w pełni.

Pierwszy kanał to naturalny clan/crunch, drugi natomiast to hard rockowy drive z szerokim zakresem gainu. W przypadku tego wzmacniacza można naprawdę sporo zdziałać bez dodatkowych kostek. Dwukanałowych wersji osiemsety używali m.in. Tom Morello, czy Michael Schenker. Jeśli szukacie rasowego brzmienia Marshalla z jednego z najlepszych okresów w historii tej firmy powinniście rozważyć zakup tego egzemplarza. Szeroko pojęte barwy lat 80 i wiele więcej są na wciągnięcie ręki, a nie jest to head z wielką paką, do którego przechowywania, a zwłaszcza transportowania potrzebne są szczególne warunki.

Wzmacniacz ma swoje lata i znajdzie się na nim sporo śladów użytkowania (największy to mały uszczerbek nad panelem), ale generalnie nic mu nie dolega i spokojnie można go używać jako sprzętu do codziennego grania.To wzmak zbudowany jak czołg, na którym można polegać. Wzmacniacz ma cenione transformatory Drake, głośnik z epoki i ogólnie wszystko z nim w porządku.

W zestawie jest oczywiście footswitch, który ma sporo śladów, ale działa jak trzeba.