Marshall JCM 800 2204 1985 HEAD

SPRZEDANE
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje dzisiaj jeden z najbardziej kultowych wzmacniaczy gitarowych w historii muzyki. Oto oryginalny Marshall JCM800 z roku 1985. Jest to pięćdziesięciowatowa wersja 2204, którą okiełznać łatwiej niż potrafiącą nagłośnić Lichtenstein setkę.  To egzemplarz w wersji brązowym grillem – prezentuje się niezwykle stylowo, nieco bardziej retro niż czarna. To osiemseta najbardziej, jak to się teraz mówi, prawilna – jednokanało i bez diod w układzie.  Czyste lampowe brzmienie w najlepszym wydaniu, ponadczasowy rockowy crunch, którego próżno szukać w późniejszych modelach.

Head jest w pełni sprawny i gotowy do gry. Znajdą się oczywiście drobne ślady użytkowania w postaci uszkodzeń tolexu, rys, ale ogólnie rzecz biorąc nie wygląda źle i prezentuje się bardzo efektownie. Pod względem technicznym wszystko jest ok. Na pokladzie są oczywiscie oryginalne trafa Drake, których nie ma reedycja. Lampy i kodensatory elektrolityczne są wymienione, więc to co podlega eksploatacji jest świeże. Ogólnie egzemplarz w znakomitej kondycji, posłuży kolejne lata.

Reedycja tego typu osiemsety kosztuje prawie 7000 zł, oryginały na zachodnich portalach widuje się w cenach jeszcze kilkdziesiąt procent wyższych. Zdecyowanie warto się zainteresować, to jeden z najbardziej cenionych Marshalli w historii.

Posiadam także kolumnę  Marshall 1936, którą można sobie dokupić oddzielnie.