Marshall DSL 401 C

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Na Allegro trwa licytacja od złotówki. 

Zapraszam do licytacji znanego i lubianego wzmacniacza gitarowego Marshall JCM 2000 DSL 401.

Wzmacniacz był używany, ale jest w 100% sprawny i nie sprawia żadnych problemów. Ślady użytkowania są wyłącznie kosmetyczne, sprzęt nie był intensywnie eksploatowany i wygląda bardzo dobrze. Potencjometry nie trzeszczą, wszystkie przełączniki działają, lampy nie zdradzają żadnych niepokojących objawów.

Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że model ten nie jest już produkowany i w związku z tym nie da się kupić nowego egzemplarza. Nowy kosztował około 3500 zł i zbierał bardzo dobre recenzje zarówno prasy branżowej jak i użytkowników. Nadal jest jednym z najlepszych wyborów w swoim przedziale cenowym, ponieważ jego następcy zarzuca się awaryjność, kompromisy jakościowe, wschodnią produkcję i przede wszystkim niższej klasy brzmienie. Mój DSL 401 to może nie jakiś cud za grube tysiące, ale swoją renomę ma, więc warto się zainteresować.

Wzmacniacz ma sporo wartych wspomnienia zalet. Przede wszystkim ma niewielkie gabaryty w stosunku do mocy, którą oferuje. Waży około 20 kilogramów i jest sprzętem bardzo mobilnym, dzięki czemu codzienne użytkowanie nie jest uciążliwe. 40W lampowej mocy pozwala z powodzeniem grać w głośnej kapeli. Na szczęście wzmacniacz nie odziedziczył po swoich kultowych przodkach tendencji do oferowania dobrego brzmienia wyłącznie na maksymalnej głośności i gwarantuję, że da się na nim grać o 2 w nocy w bloku mając brzmienie zdecydowanie lepsze niż z tranzystora, cyfry lub „małej lampki”.

Jeśli chodzi o uniwersalność, to świadczy o niej nie tylko zakres głośności, ale również szeroka paleta barw. Na pierwszym kanale  zagramy wszystko, co wymaga czystego brzmienia lub crunchu. Drugi kanał natomiast ma dwa tryby pracy, które najkrócej można określić tak: pomarańczowy – crunch, rock, hard rock; czerwony – metal lub brzmienie solowe. Do tego jest sprężynowy reverb, który doda do brzmienia trochę przestrzeni.

Wzmacniacz wyprodukowany w Anglii tak więc przynajmniej teoretycznie porządniej niż na wschodzie.

Gitara wystąpiła jako dekoracja i nie jest przedmiotem tej aukcji. Możecie ją kupić na innej aukcji.

 

Back to top