Lowden F-50 Koa/Redwood 2012

27,999 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje najwyższej klasy gitarę akustyczną Lowden F-50 w bardzo rzadkiej, powalającej pod względem wizualnym wersji Koa/Redwood.

Instrument zdecydowanie z górnej półki, trudno przejść obok niego obojętnie. Irlandzka manufaktura George’a Lowdena to bezkompromisowy segment premium i próżno szukać w jej ofercie instrumentów tanich, czy pospolitych, ale wysoki model F-50 w tak spektakularnym wydaniu to już naprawdę szczyt wszystkiego. Gitara urzeka klasą brzmienia, ergonomią, jakością wykonania i doborową selekcją materiałów. Nowy egzemplarz z tej serii to koszt 50-60 tysięcy złotych, bez dwóch zdań nie jest to już zabawka.

Lowden F50 ma charakterystyczny dla marki, bardzo oryginalny kształt będący ciekawą reinterpretacją pudła typu jumbo. Gitara ma wspaniałe proporcje, finezyjne podcięcia, obłości i wyszukane formy elementów konstrukcyjnych (piękny mostek, faliste zakończenie podstrunnicy, dyskretne inkrustacje, naturalny binding przechodzący w bevel). Przede wszystkim jednak instrument zachwyca fantastyczną selekcją drewna klasy master grade. Do tej flagowej serii trafiają najlepsze materiały jakimi dysponuje producent i jest tu naprawdę co podziwiać. W tym przypadku jest to wykonany z sekwoi top, tył ze szczególnie efektownego egzotycznego drewna koa oraz pięcioczęściowy mahoniowy gryf. Całość robi wrażenie!

Dodatkowym atutem tego egzemplarza jest elektronika. Gitara ma zamontowany ceniony system nagłaśniający L.R. Baggs Anthem, który pozwala znakomicie przenieść akustyczne cechy gitary na nagłośnienie.

Instrument jest przepiękny. Zachwyca ogólną formą i każdym najmniejszym detalem, ale bez dwóch zdań nie jest to tylko ładny mebel, lecz doskonałe narzędzie pracy dla wymagającego muzyka. Taka gitara ma szansę stać się ozdobą każdej kolekcji i być może ostatecznym wyborem gitarzysty poszukującego szczypty luksusu w brzmieniu i prezencji gitary.

Gitara wyprodukowana w roku 2012. Ma ponad 10 lat, ale zachowała się w niemal kolekcjonerskim stanie. Na upartego można znaleźć jakieś kosmetyczne ślady użytkowania, ale to naprawdę nieistotne rzeczy. Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Sprzęt jest w pełni sprawny, ustawiony i gotowy do gry.

W zestawie oryginalny futerał oraz komplet fabrycznej dokumentacji.