Levin Herman Karlson Parlor Model 19 Natural 1951

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną marki Levin. To przepiękny, już ponad siedemdziesięcioletni, klasyczny parlor wyprodukowany w Szwecji w roku 1951.

Firma Levin współcześnie nie istnieje, ale przez lata napisała naprawdę obszerny rozdział gitarowej historii. Levin był jednym z najbardziej cenionych, wczesnych europejskich producentów gitar, który spokojnie mógł stawać w szranki z instrumentami zza wielkiej wody. Wystarczy zresztą spojrzeć ile gitary tej marki współcześnie kosztują.

Gitara jest naprawdę mała, ma świetny design (bardzo finezyjna główka, czy strunociąg) i urzeka archaiczną prostotą. To fajny mebel do domu i ciekawy gadżet do pokazywania na imieninach, ale też w pełni funkcjonalny, vintage’owo brzmiący instrument, który można wziąć pod pachę i zabrać ze sobą wszędzie.

Gitara jest oczywiście w pełni sprawna. Jeśli chodzi o stan wizualny to owszem znajdą się obicia, wgniotki, czy przepiękne pajęczynowe spękania lakieru (to oczywiście nitro), ale wszystko składa się na bardzo efektowny, naturalny relic, z którym żadne fabryczne postarzenie równać się nie może.