Gibson Les Paul Standard 7 String Limited Tobacco Burst 2016

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Standard w ekstremalnie rzadkiej, limitowanej wersji siedmiostrunowej.

Ten model produkowany był tylko w roku 2016 i od lat nie jest dostępny w żadnym sklepie. Ceny używek osiągają obecnie poziom „erek” i nic dziwnego, bo jest to naprawdę unikatowy sprzęt, którego powstało jedynie 300 egzemplarzy (po 100 w każdym z dostępnych trzech wykończeń). Ten egzemplarz to wspaniały Tobacco Burst, z miażdżącym topem, który dosłownie wyciska łzy. Miałem tu już różne fajne gitary, ale to absolutna czołówka jeśli chodzi o prezencję.

Wygląd to jedno, ale przede wszystkim wyróżnia tę gitarę jej nietuzinkowa specyfikacja. Siódemka w wykonaniu Gibsona to rzadkość, a flagowy model jakim jest LP Standard w takiej wersji to już w ogóle sztos. To wspaniała opcja dla kogoś, kto preferuje klasyczne wzornictwo i marzy o tradycyjnym Gibolu, ale jednocześnie chciałby zabrzmieć naprawdę nisko i mieć możliwość wykorzystania potencjału siódmej struny. Jak widać obie te kwestie dało się w przypadku tego modelu świetnie pogodzić.

Gitara wykonana z tradycyjnych dla modelu LP materiałów, wykończona lakierem nitro i wyposażona w szczególnie wygodny, dość wąski i szybki jak na Gibsona gryf slim taper o asymetrycznym profilu. Cieszy fakt, że w przypadku gitary o takiej charakterystyce w sposób szczególny zadbano o komfort gry.

Pickupy do tego modelu dostarczył Seymour Duncan. Przetworniki 59 i JB w wersji siedmiostrunowej grają świetnie i nie zamulają najniższych dźwięków. Ogólnie specyfikacja jest jak na model LP Standard przystało bardzo solidna i ta gitara ma bez wątpienia wszystko, czego oczekiwałoby się od rasowego Gibola.

Ten egzemplarz ma 5 lat, ale wygląda jak nowy. Może ktoś szczególnie skrupulatny dopatrzy się jakiejś mikroryski, ale generalnie stan jak ze sklepowej wystawy i trudno wymagać więcej od używanej rzeczy. Stan techniczny oczywiście idealny, zużycie zerowe, wszystkie części oryginalne. Ze świecą szukać takich rzeczy na rynku wtórnym.

W komplecie oryginalny futerał i komplet papierów. Zestaw jak prosto od producenta w najlepszej na świecie cenie.

Zdecydowanie warto zainteresować. Niesamowity instrument dla muzyka, który nie lubi ograniczeń i kolekcjonera pragnącego niesztampowych instrumentów.