Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

JACKSON RR PRO SNOW WHITE

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza poleca świetną gitarę Jackson RR Pro. To bardzo ciekawa, w pełni  profesjonalna inkarnacja instrumentu rozsławionego przed laty przez legendarnego Randy’ego Rhodesa. Wszyscy gitarzyści z łatwością rozpoznają charakterystyczny kształt z asymetrycznymi skrzydłami przypominającymi płetwy rekina. RR to jedna z ikonicznych maszynek do shredu i obok modelu Solist jest najsilniejszym wkładem marki Jackson w historię gitary elektrycznej.

Oferowany przeze mnie egzemplarz sprzedaję formalnie jako używany, ale faktycznie jest on zupełnie jak nowy. Nie ma w każdym żadnych obić ani innych poważniejszych oznak użytkowania. Maskownice są w dalszym ciągu zafoliowane.  Znajdą się oczywiście jakieś drobne ryski, ale takie rzeczy nie są niczym dziwnym nawet w przypadku instrumentów sklepowych. To gitarka na której pograło sobie po prostu parę osób. O jakimkolwiek zużyciu, czy zniszczeniu nie ma mowy. Wszystko od kluczy przez regulację gryfu, mechanikę mostu i elektronikę działa jak trzeba. Instrument jest ustawiony jak należy i gotowy do gry. W zestawie znajduje się także fabryczny karton. Katalogowa cena tego modelu to 4600 zł, egzemplarze w kolorze Snow White są od jakiegoś czasu wyprzedane.

Specyfikacja RR w wersji Pro powala.  Instrument ma cechy do niedawna zarezerwowane dla zdecydowanie wyższej półki cenowej.  Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest konstrukcja set in (wklejany gryf) zapewniająca większą integrację brzmieniową poszczególnych elementów gitary. Sam gryf zalicza się do tych najwygodniejszych i najlepiej przystosowanych do szybkiego, zaawansowanego technicznie grania. Jego profil jest wąski, nieco płaski dzięki czemu palce mają sporo miejsca. Szyjka jest fabrycznie nielakierowana, została wykończona olejowo dzięki czemu dłoń nie klei się do gryfu i ma zapewniony bardzo komfortowy poślizg. W gitarze zastosowano ponadto hebanową podstrunnicę ze zmiennym radiusem (12”-16”). W pozycjach niższych gryf jest nieco zaokrąglony, bliżej korpusu natomiast staje się coraz bardziej płaski. Takie rozwiązanie pozwala na swobodną grę solową i rytmiczną. Oczywiście gitara ma progi typu jumbo doskonale nadające się do podciągania strun.

Konstrukcyjnym smaczkom bez wątpienia dorównuje elektronika i osprzęt. Gitara ma zamontowane pasywne przetworniki Seymour Duncan JB TB-4 przy moście i 59 przy gryfie. To uniwersalny zestaw do tańca i do różańca. Gitara z pazurem, ale żadnego stylu się nie boi. Nie mogło także zabraknąć w tym modelu wysokiej klasy mostka Floyd Rose.Poza całą listą ciekawych cech specyfikacyjnych gitara świetnie wygląda. W bieli modelowi RR zdecydowanie do twarzy a niuanse takie jak główka w kolorze korpusu, czarna podstrunnica, binding, chromowany osprzęt i efektowne inkrustacje od razu udowadniają, że mamy do czynienia z gitarą z nieco wyższej półki.W zestawie także straplocki.Udzielam 6 miesięcy gwarancji.

Back to top