Ibanez SZ520QM Bright Blue Burst Korea 2004

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Zapraszam do licytacji gitary elektrycznej Ibanez SZ520QM w efektownym wykończeniu Bright Blue Burst. Instrument w najlepszej koreańskiej wersji i do tego z początków produkcji (rocznik 2004). Te gitary od lat nie są produkowane i w sklepach nie ma już po nich nawet śladu. Współcześnie trudno wskazać w ofercie Ibaneza instrument, który mógłby stanowić dla tej gitary godną uwagi alternatywę. Model SZ520 był i jest nadal jedną z najlepszych gitar w swojej klasie. To cieszący się renomą, poszukiwany sprzęt o znakomitym stosunku ceny do specyfikacji i wyglądu.

Gitara w bardzo dobrym stanie. Zdecydowanie nie zdradza swojego wieku i wciąż prezentuje się znakomicie. Znajdą się oczywiście typowe ślady użytkowania w postaci rysek, drobnych wgniotek i wytarć na osprzęcie, ale jak na ten wiek trudno mieć zastrzeżenia. Pod względem technicznym też wszystko w najlepszym porządku. Gitara jest absolutnie sprawna, ustawiona i gotowa do gry. Progi w bardzo dobrym stanie – nie wymagają podejmowania jakichkolwiek działań. Specyfikacja jest fabryczna – nic nie było modyfikowane.

Prezencja gitary jest zdecydowanie jej mocną stroną. Instrument wygląda naprawdę stylowo – ma efektowny kolor, piękny wzór klonowej płyty wierzchniej oraz przebijające przez lakier faktury mahoniu z tyłu korpusu i gryfu. Są też jasne bindingi i charakterystyczne oznaczenie dwunastego progu. W tej cenie naprawdę ciężko znaleźć równie dobrze wyglądający instrument.

Instrument zarówno stylistycznie jak i pod względem specyfikacji nawiązuje do gitar typu Les Paul i PRS. Rozwiązanie ze strunami przewlekanymi przez korpus uznawane jest za sprzyjające dobremu wybrzmiewaniu dźwięku, ponadto instrument oferuje ponadprzeciętną ergonomię – dostęp do najwyższych pozycji jest fenomenalny za sprawą płynnego przejścia gryfu w korpus oraz podwójnego wycięcia. Użyte materiały i typ osprzętu doskonale sprawdzają się w muzyce rockowej i metalowej jednak nie sposób skrytykować gitarę za brak uniwersalności. Instrument oferuje odpowiednio mocne i niezbyt jasne brzmienie idealnie poddające się przesterowaniu. Na czystym kanale barwa jest głęboka, nieco jazzowe. To bardzo solidna, wszechstronna gitara za bardzo rozsądną cenę. Zdecydowanie warto się zainteresować.

 

 

 

 

Back to top