Ibanez SZ520QM Bright Blue Burst Korea 2004

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Zapraszam do licytacji gitary elektrycznej Ibanez SZ520QM w efektownym wykończeniu Bright Blue Burst. Instrument w najlepszej koreańskiej wersji i do tego z początków produkcji (rocznik 2004). Te gitary od lat nie są produkowane i w sklepach nie ma już po nich nawet śladu. Współcześnie trudno wskazać w ofercie Ibaneza instrument, który mógłby stanowić dla tej gitary godną uwagi alternatywę. Model SZ520 był i jest nadal jedną z najlepszych gitar w swojej klasie. To cieszący się renomą, poszukiwany sprzęt o znakomitym stosunku ceny do specyfikacji i wyglądu.

Gitara w bardzo dobrym stanie. Zdecydowanie nie zdradza swojego wieku i wciąż prezentuje się znakomicie. Znajdą się oczywiście typowe ślady użytkowania w postaci rysek, drobnych wgniotek i wytarć na osprzęcie, ale jak na ten wiek trudno mieć zastrzeżenia. Pod względem technicznym też wszystko w najlepszym porządku. Gitara jest absolutnie sprawna, ustawiona i gotowa do gry. Progi w bardzo dobrym stanie – nie wymagają podejmowania jakichkolwiek działań. Specyfikacja jest fabryczna – nic nie było modyfikowane.

Prezencja gitary jest zdecydowanie jej mocną stroną. Instrument wygląda naprawdę stylowo – ma efektowny kolor, piękny wzór klonowej płyty wierzchniej oraz przebijające przez lakier faktury mahoniu z tyłu korpusu i gryfu. Są też jasne bindingi i charakterystyczne oznaczenie dwunastego progu. W tej cenie naprawdę ciężko znaleźć równie dobrze wyglądający instrument.

Instrument zarówno stylistycznie jak i pod względem specyfikacji nawiązuje do gitar typu Les Paul i PRS. Rozwiązanie ze strunami przewlekanymi przez korpus uznawane jest za sprzyjające dobremu wybrzmiewaniu dźwięku, ponadto instrument oferuje ponadprzeciętną ergonomię – dostęp do najwyższych pozycji jest fenomenalny za sprawą płynnego przejścia gryfu w korpus oraz podwójnego wycięcia. Użyte materiały i typ osprzętu doskonale sprawdzają się w muzyce rockowej i metalowej jednak nie sposób skrytykować gitarę za brak uniwersalności. Instrument oferuje odpowiednio mocne i niezbyt jasne brzmienie idealnie poddające się przesterowaniu. Na czystym kanale barwa jest głęboka, nieco jazzowe. To bardzo solidna, wszechstronna gitara za bardzo rozsądną cenę. Zdecydowanie warto się zainteresować.