Ibanez SZ520 Gold Amber Burst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Ibanez SZ520 w zachęcającym do zainwestowania w niego wszystkich pieniędzy kolorze Gold Amber Burst.  Instrument w najlepszej koreańskiej wersji i do tego z początków produkcji (rocznik 2004). Te gitary od lat nie są produkowane i w sklepach nie ma już po nich nawet śladu.  Współcześnie trudno wskazać w ofercie Ibaneza instrument, który mógłby stanowić dla tej gitary godną uwagi alternatywę. Model SZ520 był i jest nadal jedną z najlepszych  gitar w swojej klasie. To cieszący się renomą, poszukiwany sprzęt o znakomitym stosunku ceny do specyfikacji i wyglądu. 

Gitara w bardzo dobrym stanie. Zdecydowanie nie zdradza swojego wieku i wciąż prezentuje się znakomicie. Mała, płytka wgniotka z przodu i delikatne przetarcie na tylnym wyprofilowaniu to jedyne ślady użytkowania. Poza tym sprzęt jak nowy, z zafoliowaną nawet tylną maskownicą.

Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku.  Gitara jest absolutnie sprawna, ustawiona i gotowa do gry. Progi w bardzo dobrym stanie – nie wymagają podejmowania jakichkolwiek działań. Pickup pod gryfem jest wymieniony na bardzo fajnego, spokojnego humbuckera marki G&L, pod mostem znajduje się z kolei oryginalny przetwornik SZ1, który świetnie radzi sobie na przesterach.  Generalnie gitara utrzymana na bardzo wysokim poziomie i z biegiem czasu coraz mniej będzie tak ładnie zachowanych egzemplarzy tego modelu. 

Prezencja gitary jest zdecydowanie jej mocną stroną. Instrument wygląda naprawdę stylowo – ma efektowny kolor, piękny wzór klonowej płyty wierzchniej oraz przebijające przez lakier faktury mahoniu z tyłu korpusu i gryfu. Są też kremowe bindingi i charakterystyczne oznaczenie dwunastego progu. W tej cenie naprawdę ciężko znaleźć równie dobrze wyglądający instrument. 

Instrument zarówno stylistycznie jak i pod względem specyfikacji nawiązuje do gitar typu Les Paul i PRS. Rozwiązanie ze strunami przewlekanymi przez korpus uznawane jest za sprzyjające dobremu wybrzmiewaniu dźwięku, ponadto instrument oferuje ponadprzeciętną ergonomię – dostęp do najwyższych pozycji jest fenomenalny za sprawą płynnego przejścia gryfu w korpus oraz podwójnego wycięcia.  Użyte materiały i typ osprzętu doskonale sprawdzają się w muzyce rockowej i metalowej jednak nie sposób skrytykować gitarę za brak uniwersalności. Instrument oferuje odpowiednio mocne i niezbyt jasne brzmienie idealnie poddające się przesterowaniu. Na czystym kanale barwa jest głęboka, nieco jazzowe. To bardzo solidna, wszechstronna gitara za bardzo rozsądną cenę. Zdecydowanie warto się zainteresować. 

Back to top