Ibanez SZ520 Gold Amber Burst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Ibanez SZ520 w zachęcającym do zainwestowania w niego wszystkich pieniędzy kolorze Gold Amber Burst.  Instrument w najlepszej koreańskiej wersji i do tego z początków produkcji (rocznik 2004). Te gitary od lat nie są produkowane i w sklepach nie ma już po nich nawet śladu.  Współcześnie trudno wskazać w ofercie Ibaneza instrument, który mógłby stanowić dla tej gitary godną uwagi alternatywę. Model SZ520 był i jest nadal jedną z najlepszych  gitar w swojej klasie. To cieszący się renomą, poszukiwany sprzęt o znakomitym stosunku ceny do specyfikacji i wyglądu. 

Gitara w bardzo dobrym stanie. Zdecydowanie nie zdradza swojego wieku i wciąż prezentuje się znakomicie. Mała, płytka wgniotka z przodu i delikatne przetarcie na tylnym wyprofilowaniu to jedyne ślady użytkowania. Poza tym sprzęt jak nowy, z zafoliowaną nawet tylną maskownicą.

Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku.  Gitara jest absolutnie sprawna, ustawiona i gotowa do gry. Progi w bardzo dobrym stanie – nie wymagają podejmowania jakichkolwiek działań. Pickup pod gryfem jest wymieniony na bardzo fajnego, spokojnego humbuckera marki G&L, pod mostem znajduje się z kolei oryginalny przetwornik SZ1, który świetnie radzi sobie na przesterach.  Generalnie gitara utrzymana na bardzo wysokim poziomie i z biegiem czasu coraz mniej będzie tak ładnie zachowanych egzemplarzy tego modelu. 

Prezencja gitary jest zdecydowanie jej mocną stroną. Instrument wygląda naprawdę stylowo – ma efektowny kolor, piękny wzór klonowej płyty wierzchniej oraz przebijające przez lakier faktury mahoniu z tyłu korpusu i gryfu. Są też kremowe bindingi i charakterystyczne oznaczenie dwunastego progu. W tej cenie naprawdę ciężko znaleźć równie dobrze wyglądający instrument. 

Instrument zarówno stylistycznie jak i pod względem specyfikacji nawiązuje do gitar typu Les Paul i PRS. Rozwiązanie ze strunami przewlekanymi przez korpus uznawane jest za sprzyjające dobremu wybrzmiewaniu dźwięku, ponadto instrument oferuje ponadprzeciętną ergonomię – dostęp do najwyższych pozycji jest fenomenalny za sprawą płynnego przejścia gryfu w korpus oraz podwójnego wycięcia.  Użyte materiały i typ osprzętu doskonale sprawdzają się w muzyce rockowej i metalowej jednak nie sposób skrytykować gitarę za brak uniwersalności. Instrument oferuje odpowiednio mocne i niezbyt jasne brzmienie idealnie poddające się przesterowaniu. Na czystym kanale barwa jest głęboka, nieco jazzowe. To bardzo solidna, wszechstronna gitara za bardzo rozsądną cenę. Zdecydowanie warto się zainteresować.