Ibanez Prestige RG652AHMFX Nebula Green 2017

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Ibanez RG652AHMFX.  Instrument wyprodukowany w roku 2018, a więc jeszcze bardzo świeży. Gitara pochodzi z cenionej, japońskiej fabryki Fuji Gen w ramach słynnej serii Prestige. Gitara powala wyglądem, jakością wykonania, brzmieniem oraz zakresem możliwości. To bardzo uniwersalny sprzęt, na którym można grać naprawdę wszystko. Jak na wysoki model Ibaneza przystało gitara jest arcydziełem ergonomii i po prostu naszpikowano ją rozwiązaniami pozwalającymi grać szybciej, pewniej i dokładniej.

Szkielet instrumentu stanowi superlekki korpus z jesionu. Do tego oczywiście nie mogło zabraknąć znaku firmowego Ibaneza – klonowego (z orzechowymi przekładkami) gryfu Super Wizard HP o fantastycznych, sportowych parametrach (24 progi jumbo, radius 17’ i wygodny profil). Jest to światowy top jeśli chodzi o komfort i ergonomię podczas szybkiej i zaawansowanej technicznie gry. Do tego w wersji z podstrunnicą birdseye wygląda naprawdę wyjątkowo.

Elektronika oparta jest o dwa humbuckery. Przy gryfie znajduje się DiMarzio Air Norton, przy mostku DiMarzio ToneZone. Gitara ma pięciopozycyjny przełącznik więc oprócz tradycyjnych trzech pozycji rodem z LP znajdziemy jeszcze humbuckera gryfowego w połaczeniu równoległym w pozycji 4 i stratocasterowy sound wewnętrznych cewek obu pickupów w pozycji 2. Można zagrać z użyciem, tej konfiguracji naprawdę wszystko.

Gitara w wersji ze stałym mostkiem i strunami przewlekanymi przez korpus. Jeśli nie używacie wajchy i szukacie prostego w obsłudze instrumetu, taka konfiguracja przypadnie Wam do gustu.

W parze z doskonałą specyfikacją idzie także świetny wygląd. Wykończenie Nebula Green Burst w połączeniu z osprzętem cosmo black prezentuje się naprawdę efektownie. Warto też zwrócić uwagę na piękny, naturalny tył prezentujący fakturę jesionowego drewna korpusu. Całość składa się na wizerunek gitary nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie i ekskluzywnej.

Instrument zachowany w fenomenalnym stanie. Ślady użytkowania to jedynie drobne mikroryski. Gitara powinna zadowolić nawet estetów, którzy używanych instrumentów nie kupują. Podsumowując stan na solidną piątkę z plusem. Pod względem technicznym też oczywiście wszystko ok. Gitara działa zupełnie jak nowa, progi są w znakomitym stanie i posłużą wiele lat.

W zestawie jest oryginalny futerał serii Prestige.