Ibanez Prestige RG652AHM Nebula Green Burst 2019

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Ibanez RG652AHM-NGB  Instrument wyprodukowany w roku 2019, a więc jeszcze bardzo świeży. Gitara pochodzi z najbardziej cenionej, legendarnej, japońskiej fabryki Fuji Gen w ramach  słynnej serii Prestige. Gitara powala wyglądem, jakością wykonania, brzmieniem oraz zakresem możliwości. To bardzo uniwersalny sprzęt, na którym można grać naprawdę wszystko. Jak na wysoki model Ibaneza przystało gitara jest arcydziełem ergonomii i po prostu naszpikowano ją rozwiązaniami pozwalającymi grać szybciej, pewniej i dokładniej.  

Szkielet instrumentu stanowi superlekki korpus z jesionu. Do tego oczywiście nie mogło zabraknąć znaku firmowego Ibaneza – klonowego (z orzechowymi przekładkami) gryfu Super Wizard HP o fantastycznych, sportowych parametrach (24 progi jumbo, radius 17’ i wygodny profil). Jest to światowy top  jeśli chodzi o komfort i ergonomię podczas szybkiej i zaawansowanej technicznie gry. Do tego w wersji z podstrunnicą birdseye wygląda naprawdę wyjątkowo. 

 Elektronika oparta jest o dwa humbuckery.  Przy gryfie znajduje się DiMarzio Air Norton, przy mostku DiMarzio ToneZone. Gitara ma pięciopozycyjny przełącznik więc oprócz tradycyjnych trzech pozycji rodem z LP znajdziemy jeszcze humbuckera gryfowego w połaczeniu równoległym w pozycji 4 i stratocasterowy sound wewnętrznych cewek obu pickupów w pozycji 2. 

Można zagrać z użyciem, tej konfiguracji naprawdę wszystko. 

Oczywiście nie mogło zabraknąć na tym pułapie cenowym dumy Ibaneza czyli fantastycznego ruchomego mostu Edge tremolo  Zdecydowanie można na nim polegać. 

W parze z doskonałą specyfikacją idzie także świetny wygląd. Wykończenie Nebula Green Burst w połączeniu z naturalnym tyłem i  osprzętem cosmo black prezentuje się naprawdę efektownie. Całość kłada się na wizerunek gitary nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie i ekskluzywnej. 

Instrument zachowany w fenomenalnym stanie. Ślady użytkowania to jakieś śmieszne mikroryski i delikatne oznaki użytkowania na osprzęcie.  Zwykła kosmetyka, gitara powinna zadowolić nawet estetów, którzy używanych instrumentów nie kupują. Podsumowując stan na solidną piątkę z plusem. Pod względem technicznym też oczywiście wszystko ok. Gitara działa zupełnie jak nowa, progi są w świetnym stanie i posłużą wiele lat.  W zestawie jest oryginalny futerał serii Prestige, trochę papierologii  i multitool do regulacji.  To samo dostalibyście kupując tę gitarę u dystrybutora, ale musielibyście wyłożyć o wiele więcej pieniążków.