Ibanez Prestige RG2550Z Galaxy Black 2009

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Ibanez RG2550Z. Instrument wyprodukowany w roku 2009 w Japonii (ceniona fabryka Fuji Gen) w ramach słynnej serii Prestige. Gitara powala wyglądem, jakością wykonania, brzmieniem oraz zakresem możliwości. To bardzo uniwersalny sprzęt, na którym można grać naprawdę wszystko. Jak na całkiem już wysoki model Ibaneza przystało, gitara jest arcydziełem ergonomii i po prostu naszpikowano ją rozwiązaniami pozwalającymi grać szybciej, pewniej i dokładniej.

Bazę instrumentu stanowi lekki lipowy korpus. Do tego oczywiście nie mogło zabraknąć znaku firmowego Ibaneza – klonowego gryfu Wizard o fantastycznych, sportowych parametrach. Jest to światowy top jeśli chodzi o komfort i ergonomię podczas szybkiej i zaawansowanej technicznie gry.

Gitara w wersji z bardzo wszechstronną elektroniką HSH. Zamiast stockowych pickupów w tym egzemplarzu znajdziemy set Seymour Duncan SH-4 i SH-2 oraz vintage’owego singla marki Fender wyciągniętego ze strata z roku 1979. Można grać na tej konfiguracji wszystko od funkowej szklanki po szatańskie przestery.

Oczywiście w specyfikacji nie mogło zabraknąć  dumy Ibaneza, czyli fantastycznego ruchomego mostu Edge Zero. To kapitalny most, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych konstrukcji tego typu. Zdecydowanie można na nim polegać.

W parze z doskonałą specyfikacją idzie także świetny wygląd. Wykończenie Galaxy (czarny z drobnym brokatem) w połączeniu z osprzętem cosmo black prezentuje się naprawdę efektownie. Całość składa się na wizerunek gitary nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie i całkiem ekskluzywnej.

Instrument wyprodukowany w roku 2009, ale pomimo piętnastu lat na karku zachowany w bardzo dobrym stanie. Ślady użytkowania to jakieś drobne ryski, kilka niewielkich odprysków oraz delikatne oznaki użytkowania i upływu czasu na osprzęcie. Pod względem technicznym też oczywiście wszystko ok. Gitara działa jak należy, progi są w świetnym stanie.

W zestawie oryginalny futerał serii Prestige.