Ibanez PM100 Pat Metheny Natural 2001

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje cenioną gitarę Ibanez PM100. To oczywiście sygnatura Pata Metheny’ego – jednego z czołowych gitarzystów jazzowych.

Tak jak Pat Metheny nie jest jest konserwatywnym jazzmanem, tak jego stworzony we współpracy z Ibanezem instrument tylko po części zbudowany został w myśl znanych od lat prawideł dot. konstruowania gitar jazzowych. Owszem, jest to sporych rozmiarów hollow body, ale jednak ma do zaoferowania przyjazną ergonomię i pełen smaczków unowocześniony wygląd. PM100 ma trochę cieńsze od klasycznych jazzówek pudło a za sprawą podwójnego wycięcia oferuje bardzo dobry dostęp do najwyższych pozycji na gryfie. Dwie gałki i pojedynczy pickup przy gryfie to minimalistyczny, ale pełni wystarczający w tych klimatach, układ elektroniczny. Gitara w naturalnym wykończeniu, prezentuje się fenomenalnie z czarną, hebanową podstrunnicą, złotym osprzętem, kolorowymi inkrustacjami abalone i wielowarstwowymi bindingami.

Ten egzemplarz kupiony został 20 lat temu w polskim sklepie (zachował się certyfikat i karta gwarancyjna). Instrument pochodzi mniej więcej z czasów pamiętnej współpracy Pata Matheny’ego z Anną Marią Jopek. Pomimo ładnych paru lat na karku gitara prezentuje się świetnie i chyba tylko lekko wytarte złoto na mostku zdradza jej wiek. Ogólna kondycja instrumentu jest jednak zdumiewająco dobra i w nieznacznym tylko stopniu różni się on od nówki. Stan techniczny jest nienaganny. Wszystko działa jak należy, progi są w świetnym stanie.

Gitara wyprodukowana oczywiście w legendarnej japońskiej fabryce FujiGen. To niedostępny współcześnie instrument z górnej półki, który jako nowy kosztował kilkanaście tysięcy złotych.

W komplecie widoczny na zdjęciach futerał.