Ibanez GB10 George Benson Brown Sunburst 2000

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje cenioną gitarę Ibanez GB10. To oczywiście sygnatura George’a Bensona – wybornego amerykańskiego gitarzysty jazzowego, który jak mało kto zdołał połączyć wyrafinowanie i artystyczne aspiracje uprawianego przez siebie trudnego gatunku z wielkim sukcesem komercyjnym. Ponieważ Ibanez produkuje więcej niż jedną wersję gitary Bensona, już na wstępie warto pokreślić, że chodzi tutaj o produkowany w Japonii, w legendarnej fabryce FujiGen najwyższy i najbardziej szanowany wariant. Gitara jako nowa kosztuje ponad 13 tysięcy złotych i jest nie tylko jednym z flagowych produktów Ibaneza (w ofercie nieprzerwanie od roku 1977), ale również jedną z najważniejszych gitar jazzowych wszech czasów.

Instrument zachwyca wyglądem, który czerpie garściami z wzornictwa klasycznych archtopów. Montowane do pickguardu, wiszące finezyjnie nad korpusem pickupy, strunociąg z regulacją docisku strun, hybrydowe kościano-mosiężne siodełko oraz cała feeria rozmaitych smaczków, zdobień i detali składają się na unikalny, niezwykle wyrafinowany styl tej gitary. Na pierwszym miejscu stoi tu jednak naprawdę niebanalne, po prostu stworzone do poruszania się w stylistyce jazzowej brzmienie oraz fantastyczna, jak na instrument tego typu, ergonomia. To zdecydowanie instrument z górnej półki (niestety również cenowej) i bardzo ważny rozdział w historii gitary.

Ten egzemplarz wyprodukowany został w roku 2000. Ma ponad 20 lat, ale prezentuje się znakomicie. Znajdą się oczywiście drobne ślady użytkowania jak ryski, drobne wgniotki, czy ślady upływu czasu na osprzęcie, ale generalnie stan jest bardzo dobry i prezencja tej gitary po prostu oszałamia. Stan techniczny jest nienaganny. Wszystko działa jak należy, progi są po lekkim szlifie i nie mają w tej chwili żadnych śladów użytkowania.

W komplecie oryginalny futerał dedykowany do tego modelu.