Harmony Opus XX Super Jumbo Flat-Top 1975

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje  bardzo wyszukaną gitarę akustyczną Opus XX. Jest to około pięćdziesięcioletni (zbudowany w pierwszej połowie lat 70) flat top typu jumbo. Opus to marka premium legendarnego, nieco zapomnianego, ale często odkrywanego dziś na nowo, amerykańskiego producenta Harmony. 

Instrument  zdecydowanie z górnej półki, absolutnie profesjonalny. Ta gitara była w swoich czasach bezpośrednim konkurentem rynkowym flagowego Gibsona J-200., od którego była tylko tylko trochę tańsza. To naprawdę dobrze zrobiona, świetnie brzmiąca gitara, która spokojnie może stanąć w szranki ze swoim bardziej znanym rywalem i wyjść z tego starcia obronną ręką. Trudno ją w każdym razie rozpatrywać w kategorii budżetowej kopii, tańszego zamiennika, czy czegoś z niższej ligi, bo to pod każdym względem równie poważny instrument.

Gitara wyprodukowana w USA, zbudowana w całości z litego drewna. Mamy tutaj świerkową płytę wierzchnią, piękny klon na boczkach i pleckach, klonowy gryf, palisandrową podstrunnicę, palisandrowy most i ożebrowanie typu X. Instrument, jak na wysoki model  dużego jumbo przystało, jest bardzo efektowny wizualnie. Vintage’owy burst, zdobne inkrustacje, wszechobecne bindingi składają się na naprawdę dostojny wygląd. 

Gitara zachowana w znakomitym jak na swój wiek stanie. Znajdą się oczywiście drobne ślady (ryski, wgniotki, typowe spękania lakieru), ale nic strasznego. Pod względem technicznym gitara jest w pełni sprawna i gotowa do gry. W cenie niższej niż za niejednego współczesnego akustyka produkowanego w Chinach  możecie mieć amerykański sprzęt z fajnego rocznika wykonany wg najlepszych prawideł. W segmencie jumbo nie widzę w tej cenie sensownej alternatywy.