Guild F-150R Jumbo Natural 2011

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Guild F-150R w wykończeniu Natural. Jest to bardzo interesujący instrument typu jumbo, który zdecydowanie wyróżnia się w swojej klasie. Gitary z tym typem pudła do tanich zwykle nie należą, ale ten model oferuje naprawdę sporo ciekawych cech, które bez dwóch zdań pozwalają uznać go za sprzęt w pełni profesjonalny. Guild to marka ze znakomitymi tradycjami i swoje zasługi w produkcji ciekawych akustyków niewątpliwe ma. Model F-150 dostał oprócz naprawdę szanowanego designu, zainspirowanego największymi klasykami marki, znakomitą specyfikację opartą o bardzo solidne materiały. Mamy tutaj świerkowy top, mahoniowy gryf oraz palisadrowe boki, tył i podstrunnicę. To klasyka gatunku, która pojawiła się na szczęście nie w formie laminatów, lecz jako lite drewno. W tym budżecie rewelacja.

Gitara jak na całkiem spory instrument typu jumbo jest ergonomiczna i wygodna. Gryf ma przystępny profil C, siodełko o szerokości ok. 43 mm doskonale sprawdza się zwłaszcza w grze akordowej. Ogólnie polecam tę gitarę jako folkowo-rockowy instrument ogólnego zastosowania. Nie jest tak drogi jak jego vintage’owe rodzeństwo lub Gibsony J-200, ale doskonale sprawdzi się w tych samych rolach.

Gitara z roku 2011. Ma 12 lat, ale zachowała się w bardzo dobrym stanie. Znajdą się oczywiście ryski, czy drobne wgniotki, ale nic sensacyjnego. Jeśli chodzi o modyfikacje to oprócz wymienionych zaczepów paska wszystko jest oryginalne. Stan techniczny oczywiście bez zarzutu. Wszystko działa jak trzeba, progi są w świetnym stanie.

W zestawie oryginalny futerał. Ma kilka zadrapań, ale jest w pełni sprawny.