Gretsch New Yorker Sunburst Pre-Baldwin Era 1951

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

`

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gretsch New Yorker. To siedemdziesięcioletni staruszek najprawdopodobniej z roku 1951, a więc prawdziwy zabytek z pierwszego, klasycznego okresu marki, określanego jako pre-Baldwin Era. Jest więc to New Yorker wyprodukowany jeszcze faktycznie w Nowym Jorku, na Brooklynie.

Gitara to staroświecki, akustyczny archtop, który jest archaiczną formą wielu hollow body marki Gretsch. To kawał pięknej historii, ozdoba każdej gitarowej kolekcji oraz oczywiście generator korzennego brzmienia spod znaku bluesa i jazzu.

Może być to także świetna baza do elektryfikacji, którą da się przeprowadzić na wiele sposobów, wg własnego uznania. Ogólnie ciekawa inwestycja dla miłośników bardzo zamierzchłej gitarowej historii.

Gitara wygląda absolutnie stylowo. Ma przepiękny kolor i całą feerię spękań, przetarć i obić, które składają się na powalający, naturalny relic. Coś nie do podrobienia. Wrażenie robi też efektowna główka z kapitalnymi inkrustacjami, markery w kształcie bloków, klon płomienisty na płycie tylnej i vintage’owy osprzęt. Imponujący z dzisiejszej perspektywy jest też niebotycznie gruby gryf, który jest nie lada ciekawostką samą w sobie.

Instrument mimo swojego wieku jest sprawny i grywalny. Progi są wciąż oryginalne, miały szlif i są już dość niskie. Brakuje pickguardu, ale poza tym wygląda na to, że nie był nigdy modyfikowany i wszystkie części są oryginalne.

W zestawie jest twardy futerał widoczny na zdjęciach.