Gretsch Electromatic G5120 Orange Stain Korea 2009

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gretsch G5120.  Jest to hollow-body w bardzo charakterystycznym dla marki pomarańczowym kolorze. Instrument nie ma bloku centralnego, jest całkowicie pusty w środku dzięki czemu jest dźwięczny i głośny na sucho i ma bardzo bogate brzmienie typu vintage po podłączeniu do wzmacniacza. Sprawdzi się w brzmieniach czystych (jazz, country) jak również na staroświeckich, łagodnych przesterach (rockabilly).  Doskonale poradzi sobie również w indie rocku i wszelkich odmianach alternatywy. 

Gitara wyprodukowana jeszcze w Korei. Ma konkretne pickupy Blacktop FilterTron oraz bardzo przyzwoity osprzęt z odkrytymi kluczami, regulowanym mostkiem oraz Bigsby B6. Stylistycznie gitara nawiązuje do drogich, klasycznych modeli Gretscha sprzed lat, pod względem brzmieniowym oferuje typowy dla marki rockandrollowy sound. Za rozsądne pieniądze można mieć zupełnie profesjonalny instrument w klimacie lat lat 50 i cieszyć się fantastycznym brzmieniem retro. Poza tym gitara zdecydowanie cieszy oko. Jest bardzo dobrze wykonana i ma wszystkie wizualne smaczki typowe dla marki Gretsch. 

Gitara z roku 2011. Ma 12 lat, ale jest zachowana w niemal idealnym stanie. Ślady użytkowania to mało istotna kosmetyka w postaci jakichś drobnych mikrorysek. Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Jest to w pełni sprawny i wolny od wszelkich wad instrument. Progi jak nowe.