Gretsch 6120 Nashville Chet Atkins 1967 Pre-Baldwin Era Orange

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje legendarną gitarę hollow body Gretsch 6120 Nashville Chet Atkins. Ten egzemplarz to nie współczesna reedycja, lecz wyprodukowany w USA, oryginał z roku 1967, a więc prawdziwa perełka z samego zmierzchu okresu określanego jako Pre-Baldwin Era. To bez dwóch zdań jeden z gitarowych klasyków, który zaliczyć trzeba do grupy instrumentów wszech czasów i prawdziwy wehikuł czasu przenoszący do dawnych dekad. Jeśli szukacie starego Gretscha o ikonicznym wyglądzie i pełnej charakterystycznych dla marki smaczków specyfikacji jest to naprawdę wyjątkowa możliwość. Gitara wyróżnia się znakomitym stanem technicznym, powalającą prezencją i dodatkowo jest w całości oryginalna, co jest wręcz zdumiewające. (Na zdjęciach widać mniej archaiczny w budowie i oferujący lepszą regulację mostek w stylu Gibsona, ale fabryczny jest w zestawie). Ze świecą szukać tak dobrze zachowanych egzemplarzy.

Kultowy pomarańczowy kolor, unikalna konstrukcja zapobiegająca sprzężeniom z udawanymi f-holes i winylową maskownicą tylną, bigsby, dźwigniowy tłumik strun, rozbudowana elektronika z przełącznikiem barw i odcinaczem sygnału oraz znakomitymi przetwornikami Filter ‘Tron to esencja stylu vintage’owych gitar Gretsch, który w przypadku tej gitary możemy podziwiać w pełnej krasie. Gitara, choć ma swoje lata jest absolutnie, ponadczasowa i sprawdza się doskonale, nie tylko podczas grania staroci, lecz i na wielu polach we współczesnej muzyce, będąc co najmniej tak wszechstronną, jak wszechstronnym gitarzystą był Chet Atkins, od którego otrzymała swoją nazwę.

Gitara ma bajeczne vintage’owe brzmienie i charakteryzuje się znakomitą wagą 3,5 kg. Poza tym wygląda po prostu jak milion dolarów wpisując się swoją prezencją w najlepsze kanony. Piękne oznaki starzenia w postaci spękań nitro, osadów na osprzęcie zachwycają swoją autentycznością. Gitara choć leciwa, nie jest na pewno styrana i jest bezinwestycyjnym, w pełni przygotowanym do pełnienia dalszej służby instrumentem. To wspaniałe narzędzie pracy dla czynnego muzyka i znakomita lokata kapitału. To wielka przyjemność pokazać tutaj tak zacny i wyrafinowany instrument ze światowej pierwszej ligi.

Zdecydowanie polecam.